گروه: اخبار
تاریخ: ۱۸:۱۸ :: ۱۳۹۶/۰۲/۱۰
تمهیدات وزارت خارجه برای برگزاری انتخابات در خارج از کشور

العالم – ایران قشقاوی درباره آخرین تمهیداتی که وزارت خارجه برای رأی گیری ایرانیان خارج از کشور پیش بینی کرده است گفت: «در ۱۰۳ کشور خارجی که شامل ۱۳۲ حوزه رأی گیری اصلی و ۲۷۹ شعبه اخذ رأی است دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری را برگزار می کنیم که این تعداد ممکن است حسب استقبال هم وطنان […]

العالم – ایران

قشقاوی درباره آخرین تمهیداتی که وزارت خارجه برای رأی گیری ایرانیان خارج از کشور پیش بینی کرده است گفت: «در ۱۰۳ کشور خارجی که شامل ۱۳۲ حوزه رأی گیری اصلی و ۲۷۹ شعبه اخذ رأی است دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری را برگزار می کنیم که این تعداد ممکن است حسب استقبال هم وطنان افزایش یابد. همه مقدمات کار انجام شده است و اعضای هیأت نظارت و اجرایی در همه حوزه های رأی گیری تعیین شده اند. همه ملزومات اخذ رأی فرستاده شده است و ما امیدواریم در ۲۹ اردیبهشت انتخابات باشکوهی همگام با داخل کشور در خارج داشته باشیم».
وی درباره کشورهایی مانند کانادا که برای برگزاری انتخابات همکاری نکرده اند گفت: «ما از طریق دفتر نمایندگی مان در سازمان ملل به نماینده کانادا در این سازمان یادداشت رسمی داده ایم و مقامات دیپلمات ما هم در این نمایندگی با همتایان کانادایی خود گفت و گو کرده اند تا با توجه به وجود ۴۰۰ هزار ایرانی در این کشور زمینه رأی گیری فراهم شود اما تا کنون جواب مثبتی دریافت نکرده ایم».

۲۰۲

برچسب ها: