گروه: اخبار
تاریخ: ۶:۱۶ :: ۱۳۹۶/۱۱/۰۴
تمشک طلایی ترامپ

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از مشرق، «امین ارشادی» در یادداشت روزنامه «جوان» درج کرد: تعطیلی نهادهای فدرال دولت آمریکا چیز تازه ای نیست اما برای ترامپ قسمتی از زنجیره ناکامی هایی محسوب می شود که از او بدترین ریاست جمهور تاریخ آمریکا را ساخته هست. حقیقت این هست که تعطیلی دولت در […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از مشرق، «امین ارشادی» در یادداشت روزنامه «جوان» درج کرد:

تعطیلی نهادهای فدرال دولت آمریکا چیز تازه ای نیست اما برای ترامپ قسمتی از زنجیره ناکامی هایی محسوب می شود که از او بدترین ریاست جمهور تاریخ آمریکا را ساخته هست.

حقیقت این هست که تعطیلی دولت در آمریکا چندان تعجب آور نیست و پیشینه دارد اما این اتفاق در نخستین سالگرد ریاست جمهوری ترامپ به وقوع می پیوندد و برای فردی که خود را مرد توافقات و قراردادها می قرائت کرد ضعف از توافق با جمهوری خواهان سرشکستگی هست؛ وانگهی ترامپ در سال ۲۰۱۳ که دولت اوباما به مدت ۱۶ روز تعطیل گردید ریاست جمهوری پیشین آمریکا را ناتوان خوانده و در گفت و گو با سی ان ان بیان کرد: مسیولیت این مسئله بر عهده ریاست جمهوری (اوباما) هست و او باید همه را دور میز بنشاند و به توافق برسد.

این در حالی هست که با تعطیلی موخر دولت آمریکا، دونالد ترامپ دیگر صحبتی از مسیولیت ریاست جمهوری نزد و با این عبارات اتهاماتی را متوجه دموکرات ها کرد: دموکرات ها به مهاجران غیرقانونی بیشتر از ارتش بزرگ آمریکا و امنیت مرزهای حساس جنوبی با مکزیک ارزش نشان می دهند؛ آنان می توانستند به سادگی توافق کنند اما سیاست تعطیلی را ترجیح دادند. دموکرات ها مردم آمریکا را برای خواسته های غیر مسئولانه خود به گروگان گرفته اند.

ترامپ با ناخرسندی اشاره می کند که در نخستین سالروز نصب خود به ریاست جمهوری آمریکا انتظار هدیه داشته اما نه از این نوع.

ترامپ در توییتی تصریح نمود: امروز سالروز نصب من به ریاست جمهوری آمریکا هست و دموکرات ها خواستند به من هدیه ای زیبا داده باشند.

از طرف دیگر دموکرات ها بیان می کنند «ترامپ در آزمون فرماندهی شکست خورده است» و «مهمل بافی» می کند.

چاک شامر رهبر اقلیت دموکرات در مجلس سنای آمریکا گفت که تا آخرین لحظه کوشش کرده با ترامپ مذاکره کند تا به توافقی در مورد مسائل مالی دیوار مرزی مکزیک برسد اما ریاست جمهور آمریکا قانع نشد و حاضر گردید تن به تعطیلی دولت بدهد تا این تعطیلی به حساب «ضعف ترامپ» گذاشته شود.

شامر تقریبا همان سخن هایی را در مورد ریاست جمهوری آمریکا زد که خود ترامپ در سال ۲۰۱۳ در مورد اوباما بیان کرد.

رهبر اقلیت دموکرات در مجلس سنای آمریکا تصریح نمود: مسیولیت تعطیلی دولت بر عهده هیچ کس جز شخص ترامپ نیست.

نانسی پلوسی رهبر اقلیت دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا نیز گفت: ترامپ پیروز پاداش شکست در فرماندهی گردید.

پاداش تمشک طلایی دموکرات ها به بدترین ریاست جمهوری آمریکا در حالی اعطا گردید که روز شنبه همزمان با سالروز ریاست جمهوری ترامپ ۳۰۰ مسیر راهپیمایی با اکثریت تشکیل شده از بانوان ضد ترامپ در شهرهای نیویورک، بوستون، لس آنجلس و سیاتل به راه افتاد.

شاید به همین سبب محبوبیت ترامپ تا حد بی پیشینه ای تنزل یافته و حالا طبق نظرسنجی شبکه ABC حدود ۶۰ درصد آمریکایی ها وی را ریاست جمهور بد می دانند تا جایی که جان کندی سناتور جمهوری خواه هم که روزی حمایت کننده سرسخت ترامپ بود حالا در اشاره به شکست ترامپ می گوید: کشورمان را نخبه ها ایجاد کردند اما احمق ها آن را اداره می کنند!