گروه: مسافرت
تاریخ: ۷:۰۸ :: ۱۳۹۶/۱۱/۰۴

خبرگزاری ایسنا: عکس‌هایی که می‌بینید ذی ربط به یک فیلم سینمایی نیست. این اشخاص “سرگئی پروکوریف”، “الکساندر گرست” و “سرینا اونون-چنسلور”، این اشخاص “سرگئی پروکوریف”، “الکساندر گرست” و “سرینا اونون-چنسلور”، فضانوردان ناو سایوز ام. اس-۹ می باشند که خود را برای سفر به فضا آماده می‌کنند. آن‌ها باید یاد دریافت کنند در شرایطی که ایستگاه […]

خبرگزاری ایسنا: عکس‌هایی که می‌بینید ذی ربط به یک فیلم سینمایی نیست. این اشخاص “سرگئی پروکوریف”، “الکساندر گرست” و “سرینا اونون-چنسلور”، این اشخاص “سرگئی پروکوریف”، “الکساندر گرست” و “سرینا اونون-چنسلور”، فضانوردان ناو سایوز ام. اس-۹ می باشند که خود را برای سفر به فضا آماده می‌کنند. آن‌ها باید یاد دریافت کنند در شرایطی که ایستگاه فضایی بین المللی احیانا دچار آتشسوزی و یا نشت گاز سمی شده و هوای داخل ایستگاه قابل تنفس نیست، چگونه با این اتفاق مبارزه کنند و یا جان خود را رهایی دهند.     با توجه به این که تاحالا چند بار در ایستگاه‌های فضایی آتش‌سوزی رخ داده و یا به سبب نشت گاز هوای داخل ایستگاه مسموم شده است، فضانوردان می‌آموزند که در چنین شرایطی چگونه عمل کنند و آتش‌سوزی را خاموش و یا از نشت گاز جلوگیری کنند.

در این عکس‌ها در واقع سه سرنشین سایوز ام. اس-۹ در حال دادن آزمون به کارشناسان مرکز تعلیم فضانوردان می باشند و گام به گام کار‌های آن‌ها غیر از آن که ثبت و ضبط می‌شود، با نظارت مربیان مورد بررسی قرار می‌گیرد.

در این عملیات که چند روز قبل انجام گردید، آن‌ها چند سناریوی متفاوت داشتند. در فاز اول نشان دادند اگر در ایستگاه آتش‌سوزی رخ دهد، قدم به قدم چه کار‌هایی را باید انجام دهند. تمام کار‌ها بازسازی گردید و آموزشیاران به دقت کار‌های آن‌ها را تحت مدیریت و بررسی قرار دادند.

فضانورد “سرگئی پروکوریف”، “الکساندر گرست” و “سرین اونون -چنسلور” فضانورد “سرگئی پروکوریف”، “الکساندر گرست” و “سرین اونون -چنسلور” موفق به خاموش کردن یک آتش‌سوزی در بخش روسی ایستگاه فضایی بین‌المللی شدند، پس از ان آن‌ها هوای داخل ایستگاه را بازسازی و وضع عادی را ایجاد کردند.

در تمرین دوم آن‌ها در موقعیتی جای گرفتند که آتش‌سوزی قابل کنترل نبود، در نتیجه ادامه حضورشان در ایستگاه غیرممکن بود، به همین سبب آن‌ها باید به فوریت آماده ترک ایستگاه شده و با پناه بردن به سفینه سایوز خود را برای برگشت به زمین آماده می‌کردند. در این فاز، خدمه در حالی که ماسک گاز زده‌اند، لباس فضایی خود را پوشیدند و بعد از فرار به داخل سفینه، آن را از ایستگاه جدا کردند که بخش پایانی تمرین در شبیه‌ساز ناو سایوز مرکز تعلیم فضانوردان انجام شد.

در انتهاء کار، گروه مربیان مرکز تعلیم، از کار هماهنگ و مشارکت خوب فضانوردان در مواقع اضطراری رضایت داشتند و از آن‌ها به علت این کار دقیق و خوب تشکر نمودند.

ناو کیهانی سایوز ام.