تاریخ: ۲:۰۱ :: ۱۳۹۶/۱۰/۳۰

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایسنا، با توجه به این که تاحالا چند بار در ایستگاه های فضایی آتش سوزی رخ داده و یا به سبب نشت گاز هوای داخل ایستگاه مسموم شده است، فضانوردان می آموزند که در چنین شرایطی چگونه عمل کنند و آتش سوزی را خاموش و یا از نشت […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایسنا، با توجه به این که تاحالا چند بار در ایستگاه های فضایی آتش سوزی رخ داده و یا به سبب نشت گاز هوای داخل ایستگاه مسموم شده است، فضانوردان می آموزند که در چنین شرایطی چگونه عمل کنند و آتش سوزی را خاموش و یا از نشت گاز جلوگیری کنند.

در این تصویر ها در واقع سه سرنشین سایوز ام.اس-۹ در حال دادن آزمون به کارشناسان مرکز تعلیم فضانوردان می باشند و گام به گام اقدامات آنان غیر از آن که ثبت و ضبط می شود، با نظارت مربیان مورد بررسی قرار می گیرد.

در فاز اول نمایش دادند اگر در ایستگاه آتش سوزی رخ دهد، قدم به قدم چه کارهایی را باید انجام دهند. تمام کارها بازسازی گردید و آموزشیاران به دقت اقدامات آنان را تحت مدیریت و بررسی قرار دادند.

فضانورد “سرگئی پروکوریف”، “الکساندر گرست” و “سرین اونون -چنسلور” فضانورد “سرگئی پروکوریف”، “الکساندر گرست” و “سرین اونون -چنسلور” موفق به خاموش کردن یک آتش سوزی در بخش روسی ایستگاه فضایی بین المللی  شدند، پس از ان آنان هوای داخل ایستگاه را بازسازی و وضع عادی را ایجاد کردند.

این مطلبو از دست ندید!  طبیعت چشم نواز و دیدنی در روستای مرزین + فیلم

در تمرین دوم آنان در موقعیتی جای گرفتند که آتش سوزی قابل کنترل نبود، در نتیجه ادامه حضورشان در ایستگاه غیرممکن بود، به همین سبب آنان باید به فوریت آماده ترک ایستگاه شده و با پناه بردن به سفینه سایوز خود را برای برگشت به زمین آماده می کردند. در این فاز، خدمه در حالی که ماسک گاز زده اند، لباس فضایی خود را پوشیدند و بعد از فرار به داخل سفینه، آن را از ایستگاه جدا کردند که بخش پایانی تمرین در شبیه ساز ناو سایوز مرکز تعلیم فضانوردان انجام شد.

در انتهاء کار، گروه مربیان مرکز تعلیم، از کار هماهنگ و مشارکت خوب فضانوردان در مواقع اضطراری رضایت داشتند و از آنان به علت این کار دقیق و خوب تشکر نمودند.

ناو کیهانی سایوز ام.

انتهای پیام