گروه: شغل
تاریخ: ۱۵:۳۱ :: ۱۳۹۶/۰۷/۰۴
تماس صوتی با ماهواره های نانو انجام شد

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از اسپیس، برای نخستین بار تماس صوتی با استفاده از ماهواره نانو و  یک موبایل  انجام شد. استارت آپ انگلیسی Sky and Space Global  فناوری برقرار تماس صوتی با استفاده از ماهواره نانو را ارائه کرده است.  تماس صوتی مذکور بیش از یک دقیقه […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از اسپیس، برای نخستین بار تماس صوتی با استفاده از ماهواره نانو و  یک موبایل  انجام شد.

استارت آپ انگلیسی Sky and Space Global  فناوری برقرار تماس صوتی با استفاده از ماهواره نانو را ارائه کرده است.  تماس صوتی مذکور بیش از یک دقیقه طول کشید و بدون هیچ مشکلی انجام شد.  طی فرایند آزمایشی مهندسان این شرکت با کمک ۳ ماهواره نانو پیامک نوشتاری، تصاویر و فایل صوتی نیز ارسال کردند.

Sky and Space Global  ۳ماهواره نانو را در ۲۳ ژوئن به مدار زمین ارسال کرد که اکنون  در ارتفاع ۵۰۰ کیلومتری زمین هستند.

درهمین راستا شرکت مذکور تصمیم دارد به تدریج ۲۰۰ ماهواره نانو به فضا ارسال کند و خدمات ارتباطی برای افرادی فراهم کند که در  مناطق استوایی زندگی می کنند. زیرا در این مناطق هیچ گونه قابلیت ارتباطی وجود ندارد.

 همچنین این استارتاپ برای کاهش هزینه ها از پایانه های ارزان قیمتی استفاده می کند که شبیه روتر وای فای هستند و می توان آنها را در خانه ها نصب کرد.

 کاربران با کمک این پایانه ها می توانند تماس تلفنی بگیرند یا با اپلیکیشن هایی مانند واتس آپ پیامک و تصویر بفرستند.