تماس تلفنی ترامپ با سران برخی از کشورها

0
اشتراک

تماس تلفنی ترامپ با سران برخی از کشورها

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خبرگزاری فرانسه؛ دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا امروز شنبه، با چندین همتای خود در سراسر جهان از جمله شینزو آبه نخست وزیر ژاپن تماس خواهد گرفت. آبه نخستین کسی بود که پس از انتخابات آمریکا، با ترامپ دیدار کرد.

ترامپ همچنین با آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه، فرانسوا اولاند رئیس جمهور فرانسه و مالکون ترنبول رئیس جمهور استرالیا صحبت خواهد کرد.

این تماس در شرایطی انجام می شود که آمریکا با تصمیم چند روز پیش رئیس جمهور جدیدش، از پیمان همکاری دوسوی اقیانوس آرام«TPP» خارج شد.

پیمان بازرگانی آزاد دو سوی اقیانوس آرام که گاه از آن با نام شراکت فرااقیانوس آرام (TPP)یاد می شود، یک دهه پیش مطرح شد و پس از سالها رایزنی، کشورهای عضو، نخستین پیش نویس آن را اواخر سال ۲۰۱۵ تهیه کردند. این پیش نویس، با اصلاحاتی در اوایل سال ۲۰۱۶ به عنوان متن پیشنهادی پیمان، به اعضا معرفی شد.

۱۲ عضو پیمان بازرگانی آزاد میان دو سوی اقیانوس آرام (آمریکا، ژاپن، استرالیا، کانادا، مکزیک، ویتنام، سنگاپور، پرو، زلاندنو، مالزی، شیلی و برونئی) حدود ۴۰ درصد از اقتصاد جهان و یک سوم از تجارت بین الملل را در اختیار دارند.

شینزو آبه که از اهمیت بالای مشارکت آمریکا در این پیمان تجاری مطلع است گفت: تلاش خواهم کرد ترامپ را نسبت به مزایای همکاری در آن قانع کنم.

اما آبه روز سه شنبه هفته گذشته از احتمال ایجاد یک توافق تجاری دوطرفه بین واشینگتن و آمریکا خبر داد. ترامپ پیشتر گفته بود پیمانهای تجاری دوجانبه را به همکاری¬های چند جانبه ترجیح می¬دهد.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.