گروه: مسافرت
تاریخ: ۱۴:۱۰ :: ۱۳۹۶/۰۲/۱۰
تلاش اردوغان برای تقویت روابط تجاری با هند

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از افکارنیوز، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، این کشور را به مقصد هند ترک کرد تا در این سفر، روابط تجاری آنکارا با این کشور را گسترش دهد. دفتر ریاست جمهوری ترکیه در بیانیه ای اعلام کرد: اردوغان در این سفر با نارندرا مودی، نخست وزیر هند، دیدار و […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از افکارنیوز،

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، این کشور را به مقصد هند ترک کرد تا در این سفر، روابط تجاری آنکارا با این کشور را گسترش دهد.

دفتر ریاست جمهوری ترکیه در بیانیه ای اعلام کرد: اردوغان در این سفر با نارندرا مودی، نخست وزیر هند، دیدار و دو طرف در خصوص روابط دوجانبه و مسائل منطقه ای و بین المللی با یکدیگر بحث و تبادل نظر می‌کنند.

در این بیانیه آمده است، اردوغان در این سفر با محمد حمید انصاری، معاون رئیس جمهور هند، و سوشما سواراج، وزیر خارجه هند، و  دیدار می کند.

رئیس جمهور ترکیه روز گذشته (شنبه) نیز در مصاحبه‌ای مفصل با شبکه "وی وان" هند در خصوص سفرش به این کشور و حجم روابط اقتصادی دو کشور گفتگو کرد.

وی اعلام کرد: حجم تبادل تجاری میان هند و ترکیه ۶ میلیارد دلار در سال است که در مرحله پیش‌رو سعی می شود این روابط بر اساس سود متقابل، تقویت مناسبات و دیدار مسئولان دو کشور باشد.

رئیس جمهورترکیه افزود هدف وی از سفر به هند تلاش برای گسترش روابط تجاری میان دو کشور است و ۱۶۰ بازرگان و سرمایه گذار ترکیه ای نیز برای عقد قراردادهای سرمایه گذاری، در این سفر وی را همراهی می‌کنند.

 

برچسب ها: , , ,