تاریخ: ۱۱:۵۲ :: ۱۳۹۶/۰۴/۲۵
تقویت تردید‌ها درباره لغو توافق اوباما و استرالیا برای پذیرش پناهجو

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، در ادامه مقابله دولت دونالد ترامپ با توافق‌های خارجی دولت باراک اوباما، حالا یک رسانه غربی از افزایش تردیدها درباره احتمال لغو توافق دولت سابق آمریکا با استرالیا برای برای پذیرش پناهجو خبر داده است. اواسط بهمن ماه سال گذشته رئیس‌جمهور آمریکا توافق […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، در ادامه مقابله دولت دونالد ترامپ با توافق‌های خارجی دولت باراک اوباما، حالا یک رسانه غربی از افزایش تردیدها درباره احتمال لغو توافق دولت سابق آمریکا با استرالیا برای برای پذیرش پناهجو خبر داده است.

اواسط بهمن ماه سال گذشته رئیس‌جمهور آمریکا توافق دولت «باراک اوباما» رئیس‌جمهور سابق آمریکا با استرالیا برای پذیرش یک هزار و ۲۵۰ پناهجو مستقر در جزایر نائورو و پاپوآ گینه نو را «توافق احمقانه» خواند.

«دونالد ترامپ» پیش از این پیام توئیتری در تماس تلفنی با نخست‌وزیر استرالیا به مجادله در خصوص این توافق پرداخت (جزئیات بیشتر).

دولت استرالیا با دولت باراک اوباما به توافق رسیده‌ بودند که یک هزار و ۲۵۰ پناهجو را از کمپ‌های ساحلی استرالیا به آمریکا منتقل کنند.

طبق برخی گزارش‌ها، اکثر این پناهجویان، ایرانی هستند اما از کشورهای عراق و سومالی نیز پناهجویانی دیده می‌شوند.

حالا رویترز در خبری اختصاصی خبر داده که روز جمعه هفته گذشته، آمریکایی‌های مسئول مصاحبه از پناهجویان در چارچوب توافق دولت اوباما و استرالیا به صورت «غیر منتظره» کارشان را رها کردند.

این مطلبو از دست ندید!  حفاظت از جنگل‌ها وطبیعت از شاخصه‌های توسعه یافتگی کشور است

در گزارش این رسانه آمده که این مقامات آمریکایی مصاحبه با پناهجویان در جزیره «نائورو» را متوقف کردند اقدامی که دو هفته زودتر از آنچه انتظار می‌رفت، انجام شده است.

یکی از پناهجویان به این خبرگزاری انگلیسی گفته که قرار بود مقامات آمریکایی تا ۲۶ جولای در نائورو بمانند اما آنها روز جمعه رفتند».

دولت استرالیا هنوز به خبرها در خصوص خروج مقامات آمریکایی از جزیره نائورو واکنشی نشان نداده‌اند.

پیشتر، دونالد ترامپ درباره توافق دولت سابق با استرلیا گفته بود که با اسکان دادن پناهجویان به شرط آنکه همه آنها مورد ارزیابی‌ها و بررسی‌های دقیق قرار بگیرند، موافقت می‌کند.

ماه گذشته میلادی بود که وزیر امنیت داخلی آمریکا از پناهجویانی که استرالیا آنها را در جزیره مانوس پاپوآ گینه نو واقع در اقیانوس آرام مستقر کرده، دیدار داشت.

گفته شده که طی همین مدت، ۷۰ تن از مردان حاضر در اردوگاه، مورد روند بررسی‌ها و ارزیابی‌های شدید قرار گرفته بودند.