تفکر صهیونیستی یک جریان سیاسی، اقتصادی و اجتماعی است

0
اشتراک

تفکر صهیونیستی یک جریان سیاسی، اقتصادی و اجتماعی است

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری مهر، برنامه «شعبده شوم» با موضوع (بررسی مبانی الهیات آخرالزمانی و سینمای مسیحی صهیونیستی) با حضور رشیدی (مدرس دانشگاه تهران و کارشناس الهیات و ادیان) و حجت الاسلام سعید ارجمند فر (کارشناس ادیان و استاد فلسفه و عضو هیات علمی جامعه المصطفی) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

در این برنامه حجت الاسلام سعید ارجمند فر با اشاره به این الهیات مسیحی صهیونیست، گفت: الهیات مسیحی صیهونیست تلفیقی از دو آرمان دینی مسیحیت و یهودیت است. به طوری که فقط در قالب های نو مطرح شده است.

وی در خصوص آخرالزمان در الهیات مسیحی، توضیح داد: آخرالزمان در الهیات مسیحی با بازگشت اولیه مسیح آغاز خواهد شد به طوری که در این بازگشت، مومنین از بین جامعه ی جهانی برگزیده شده و از حوادثی که خداوند برای عالم در نظر دارد، به دور خواهند ماند.

عضو هیات علمی جامعه المصطفی همچنین در ادامه افزود: جمعیتی که در بازگشت اولیه مسیح از بلا به دور می مانند، به اعتقاد مسیحیان افرادی هستند که هیچ گاه مرتکب شرک نشده و عمل گناهی را انجام نداده اند.

وی در خصوص تفکر صهیونیست، تاکید داشت: تفکر صهیونیست همواره یک جریان سیاسی، اقتصادی و اجتماعی بوده و به هیچ عنوان یک نظام دینی نیست.

در ادامه ی برنامه رشیدی در خصوص اولویت های سینمای غرب در سال های اخیر، گفت: سینمای غرب در سال های اخیر همواره سعی داشته تا بعد اعتقادی را در فیلم های خود پر رنگ کند.

وی در خصوص دوران عهد عتیق توضیح داد: در عهد عتیق کتابی با عنوان «عوبدیا» وجود دارد که با حجمی کم تر از ۲ صفحه کوچکترین کتاب عهد عتیق به شمار می رود، در حالی که از نویسنده ی آن اطلاعات زیادی در دسترس نیست.

این کارشناس الهیات و ادیان در ادامه اضافه کرد: کتاب «عوبدیا» سعی دارد، بازگشت قوم اسرائیل به شکوه خود را پیشگویی کرده و آرامش کوه مقدس خدا را نوید دهد.

وی با بیان این که پایه ی مسیحیت بر عهد عتیق و آموزه های یهودیت بنا شده است، اظهار داشت: به اعتقاد مسیحیان در بازگشت اولیه مسیح خرابی ها و حوادث عظیمی رخ خواهد داد، به طوری که در این بازگشت تمام دستاوردهای تمدنی بشر از بین خواهند رفت.

فایل صوتی برنامه “شعبده شوم” از وبگاه رسمی شبکه رادیویی گفت و گو قابل دریافت است.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.