تاریخ: ۵:۳۹ :: ۱۳۹۶/۰۵/۰۱

تولید قسمت چهارم این انیمیشن رایانه‌ای در سکوت خبری آغاز شده و کسی اطلاعی از چند و چون داستان آن ندارد. میزان اطلاع‌رسانی کمپانی والت دیزنی هم فقط در همین بوده که دو کاراکتر اصلی ماجرا وودی گاوچران و باز فضانورد همراه با دیگر دوستان اسباب‌بازی خود، راهی یک‌سری ماجراجویی‌های تازه و هیجان‌انگیز می‌شوند. درعین […]

تولید قسمت چهارم این انیمیشن رایانه‌ای در سکوت خبری آغاز شده و کسی اطلاعی از چند و چون داستان آن ندارد. میزان اطلاع‌رسانی کمپانی والت دیزنی هم فقط در همین بوده که دو کاراکتر اصلی ماجرا وودی گاوچران و باز فضانورد همراه با دیگر دوستان اسباب‌بازی خود، راهی یک‌سری ماجراجویی‌های تازه و هیجان‌انگیز می‌شوند. درعین حال، در قسمت تازه داستان اسباب بازی، چند کاراکتر جدید به تماشاگران و دوستداران فیلم معرفی خواهد شد. یکی از آنها عروسکی اهل هاوایی به نام لولو است که نقش مهمی در ماجراهای داستان به‌عهده دارد.

والت دیزنی انیمیشن تازه خود را با همکاری شرکت رایانه‌ای پیکسار تهیه می‌کند. هزینه تولید فیلم حدود صد میلیون دلار است. دو قسمت اول و دوم داستان اسباب‌بازی در سال‌های ۱۹۹۵ و ۱۹۹۹ توسط جان لستر کارگردانی شد. او درحالی که خودش را آماده ساخت سومین قسمت آن می‌کرد، از سوی کمپانی والت دیزنی کنار گذاشته شد. این قسمت فیلم را لی اونریچ کارگردانی کرد. همان زمان والت دیزنی به لستر قول داد وظیفه کارگردانی قسمت چهارم را به دست او خواهد سپرد. دلیل تعویض کارگردان قسمت تازه این انیمیشن رایانه‌ای اعلام نشده است. داستان اسباب‌بازی ۳ در سال ۲۰۱۰ روی پرده سینماها رفت و با استقبال بالای منتقدان و تماشاگران سینما روبه‌رو شد. فروش جهانی این فیلم به رقم بالای یک میلیارد دلار رسید که ۴۱۵ میلیون دلار آن، سهم سینماهای آمریکای شمالی بود. فروش کلی جهانی سه قسمت این کمدی اکشن خانوادگی، حدود دو میلیارد دلار بوده است. کمپانی والت دیزنی چهارمین قسمت این مجموعه فیلم را برای نمایش عمومی در تابستان سال ۲۰۱۹ آماده می‌کند. تام هنکس و تیم آلن یک بار دیگر صدای خود را به دو کاراکتر اصلی داستان قرض داده‌اند.

مترجم: کیکاووس زیاری