تاریخ: ۱۵:۰۸ :: ۱۳۹۶/۰۸/۲۹

فرهاد تجری در عنوان کرد وگو با ایسنا در توضیح آخرین وضع امدادرسانی به منطقه های زلزله زده عنوان کرد: متاسفانه در شرطهای که وظیفه بنیاد خانه تخمین خسارات درباره مجتمعی های زلزله زده برای مستقر کردن موقت و مدام زلزله زدگان هست، تاکنون بعد از گذشت یک هفته از واقع شدن زلزله بنیاد خانه […]

فرهاد تجری در عنوان کرد وگو با ایسنا در توضیح آخرین وضع امدادرسانی به منطقه های زلزله زده عنوان کرد: متاسفانه در شرطهای که وظیفه بنیاد خانه تخمین خسارات درباره مجتمعی های زلزله زده برای مستقر کردن موقت و مدام زلزله زدگان هست، تاکنون بعد از گذشت یک هفته از واقع شدن زلزله بنیاد خانه نتوانسته به مطلوبی به وظیفه ها قانونی اش عمل کند.

وی توضیح داد: بنیاد خانه ضروری هست خاک و خاشاک یا همان نخاله های مجتمع های زلزله زده را آواربرداری کند چون مردم جرات انجام این کار را ندارند. بنیاد خانه تعلل فراوانی در این کار داشته و نتوانسته به وظایفش عمل کند.

این عضو مجمع نمایندگان کرمانشاه در عین حال عنوان کرد: از سمت دیگر مبنای تخمین مساعدت های بلاعوض و تسهیلات دولت برای مستقر کردن موقت و مدام زلزله زدگان نظر کارشناسان بنیاد خانه هست ولی آقایان در بنیاد خانه از اتاق های اشرافی خود در تهران برای این منطقه های محروم و زلزله زده بدون جنبه شرطها منطقه تصمیم گیری می کنند.

تجری اضافه کرد: توقع می رفت ریاست جمهور که از نزدیک وضع منطقه های زلزله زده را دیده و از شرطها جغرافیایی و مرزی و آمار بیکاری در این منطقه های آگاه هست، با نگاه سخاوتمندانه تری برخورد کند که متاسفانه ایده بنیاد خانه تصمیم های دولت را تحت تاثیر قرار داد.

حتما ضروری هست در این مورد تصمیم های دیگری گرفته گردد.

نماینده قصر شیرین گیلانغرب و سرپل ذهاب با خورده گیری از اموری دولت در حوزه کشاورزی در مناطقه زلزله زده عنوان کرد: ضروری بود وزارت کشاورزی از خسارات وارده به اماکن دامی و علوفه ای و به دنبال آن تهیه نیازمندیها نظرات کارشناسی اش را به هیئت دولت برای تصمیم گیری عرضه می کرد. این اتفاق نه صرفا تا هم حالا رخ نداده که تاکنون وزیر کشاورزی و مسئول رتبه بالایی در این حوزه به مناطقه زلزله زده نیامده هست.

وی در انتهاء درکنار قدردانی از مردم برای مساعدت رسانی به منطقه های زلزله زده عنوان کرد: حالا از فاز اضطراری سابق ایم و وارد فاز مستقر کردن موقت و مدام شده ایم. از مردم قصد داریم که با تهیه کانکس، پتو، وسایل گرمایشی مخصوص زمستان و وسایل بهداشتی و معالجهی به مردم زلزله زده مساعدت کنند.

انتهای پیام