گروه: اخبار
تاریخ: ۱۲:۲۰ :: ۱۳۹۶/۱۰/۲۶

خبرگزاری مهر – گروه استان ها: چهارمحال و بختیاری یکی از استان های برف گیر در منطقه جنوب غربی کشور هست که سالانه بارش های قایل ملاحظه برف در این استان گزارش می شود. بارش ها در این استان جدا از تامین آب رودخانه های زاینده رود، دز و کارون زمینه ساز رونق گردشگری در […]

خبرگزاری مهر – گروه استان ها: چهارمحال و بختیاری یکی از استان های برف گیر در منطقه جنوب غربی کشور هست که سالانه بارش های قایل ملاحظه برف در این استان گزارش می شود.

بارش ها در این استان جدا از تامین آب رودخانه های زاینده رود، دز و کارون زمینه ساز رونق گردشگری در استان چهارمحال و بختیاری می شود.

سالانه بارش برف در این استان باعث فعال شدن پیست های اسکی در شهرستان های متفاوت این استان من جمله کوهرنگ، سامان، بروجن و … می شود و مسافران و ورزشکاران زیادی از استان های خوزستان، اصفهان و تهران راهی این منطقه های می گردند.

متاسفانه در سالجاری هنوز بارش برف قابل ملاحظه ای در استان چهارمحال و بختیاری گزارش نشده و برفی بر روی سایت پیست های اسکی این استان جمع نشده که این پیست های اسکی فعال گردند.

نباریدن برف قایل ملاحظه در این استان بویژه در شهرستان کوهرنگ  باعث شده گردشگری زمستانه در این منطقه بی رونق شود.

 بی رونقی گردشگری زمستانی در کوهرنگ چهارمحال و بختیاری

یکی از شهروندان شهر چلگرد در گفت و گو با خبرنگار راهنمای سفر من گفت: بارش برف در شهرستان کوهرنگ سالانه باعث ایجاد شغل های زمستانی در این منطقه می گردید و درآمد های مردم منطقه افزایش می یافت.

  علی بدری گفت: با بارش برف و فعال شدن پیست اسکی کوهرنگ مسافران و گردشگران زیادی راهی این منطقه می گردیدند که مردم نیز با عرضه خدمات به آنان از درآمد خوبی برخوردار می گردیدند.

.. به مسافران این منطقه از درآمد خوبی برخوردار می گردیدند که در زمستان سال کنونی هنوز از مسافر و گردشگر در این منطقه خبری نیست.

وی تأکید کرد: درآمد مردم منطقه در زمستان سال کنونی در این منطقه کاهش یافته هست.

بارش قایل ملاحظه برف در سال زراعی جاری در چهارمحال و بختیاری گزارش نشده هست و هیچ کدام از پیست های اسکی این استان فعال نشده اند ریاست هیئت اسکی چهارمحال و بختیاری در گفت و گو با خبرنگار راهنمای سفر من گفت: بارش قایل ملاحظه برف در سال زراعی جاری در چهارمحال و بختیاری گزارش نشده و هیچ کدام از پیست های اسکی این استان فعال نشده اند.

علی قاسم فرامرزی با اشاره به اینکه استان چهارمحال و بختیاری به دلیل قرار گرفتن در رشته کوه زاگرس همه ساله دارای بارش مناسب برف بوده و توانمندی های زیادی در زمینه توسعه ورزش های زمستانی دارد، اما متاسفانه سال کنونی به دلیل کم بودن بارش برف در این شهرستان و ذوب شدن برف ها، پیست اسکی این استان من جمله پیست اسکی کوهرنگ همچنان تعطیل هست.

ریاست هیئت اسکی چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: در حال حاضر پیست های اسکی شیخ شبان، بارده و کوهرنگ منتظر برف می باشند تا این پیست ها فعال گردند.

وی گفته بود: پیست اسکی کوهرنگ مجهزترین یست اسکی چهارمحال و بختیاری محسوب می شود که علی رغم اینکه بالابرهای آن آماده سازی شده هست، اما این پیست اسکی به دلیل نبود برف کافی هنوز فعال نشده هست.

اقامت مسافران در هتل های شهرستان کوهرنگ کاهش یافته هست

ریاست اتحادیه هتل داران استان چهار محال و بختیاری نیز در گفت و گو با خبرنگار راهنمای سفر من با اشاره به اینکه بارش برف در شهرستان کوهرنگ باعث رونق گردشگری و ورود مسافر و گردشگر می شود، گفت: بارش برف در شهرستان کوهرنگ باعث فعال شدن پیست اسکی و ایجاد جذابیت های گردشگری زمستانی در این منطقه می شود که سالانه مسافران بسیار زیادی راهی این منطقه می گردند.

فریدون رئیسی دهکردی اظهار داشت: ورود مسافران و گردشگران در حال حاضر به دلیل نباریدن برف و فعال نشدن پیست های اسکی کاهش یافته و اقامت مسافران در هتل های این منطقه نیز کاهش یافته هست.

وی دنبال کرد: در گذشته ورزشکاران خارجی نیز برای بهره گیری از پیست اسکی کوهرنگ به این منطقه سفر می کردند که ورود مسافران بیگانه و داخلی به این منطقه در زمستان سالجاری بسیار کاهش یافته هست.

پیست اسکی کوهرنگ یکی از معروف ترین و معروف ترین پیست های اسکی زاگرس هست و در مجاورت تونل اول کوهرنگ و در قسمت شرقی کوه قرار دارد.

این پیست اسکی مجهز به خودرو برفکوب هست که نقش پررنگی در آماده سازی سایت این پیست دارد.