گروه: بلیط
تاریخ: ۱۶:۴۹ :: ۱۳۹۷/۰۵/۲۰
تعجب سفیر گرجستان از میانجیگری در فروش بلیت هواپیما به مقصد گرجستان

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار راهنمای سفر من، ایوسد چاخواشویلی در مراسم بازنمایی رسمی کارگزاری اتاق مشترک بازرگانی ایران و گرجستان در تهران گفت: طبق توافقنامه که گرجستان با اتحادیه اروپا و چین صادر نموده هست فعالان اقتصادی ایران می‌توانند از مسیر  کشور ما  فرآورده ها خود را به بازارهای بزرگ […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار راهنمای سفر من، ایوسد چاخواشویلی در مراسم بازنمایی رسمی کارگزاری اتاق مشترک بازرگانی ایران و گرجستان در تهران گفت: طبق توافقنامه که گرجستان با اتحادیه اروپا و چین صادر نموده هست فعالان اقتصادی ایران می‌توانند از مسیر  کشور ما  فرآورده ها خود را به بازارهای بزرگ ذکر شده صادر کنند.

وی اضافه کرد: گرجستان تنها بازار ۴ میلیونی نفری جمعیت خود را ندارد لکن طبق تفاهمنامه‌های ذکر شده با اتحادیه اروپا و چین بازار دو و یک دهم میلیارد نفری پیش روی ایران هست.

سفیر گرجستان دنبال کرد: سرمایه‌گذاران ایرانی علاوه بر تجارت مرسوم میان دو کشور می‌توانند با ایجاد کارگاه‌ها و کارخانه‌های صنعتی در گرجستان بدون هیچگونه محدودیتی فرآورده ها خود را از کشور ما، بازارهای هدف صادر کنند.

چاخواشویلی تصریح نمود: ایران و گرجستان می‌توانند سرمایه‌گذاری‌های بلند مدتی با یکدیگر دارا باشند به به صورتی که کشور ما در مسیر صنعتی شدن حرکت می‌کند.

وی گفت: کنسل روادید میان ایران و گرجستان بیشتر از ۳ سال هست که به مرحله‌ اجرایی دست یافته هست و هر ایرانی می‌تواند با ورود به گرجستان به مدت ۴۵ روز حضور داشته باشد و در صورت ضرورت این مدت به مدت ۳۰ روز دیگر تمدید می‌شود که با برگشت به ایران پس از ۳ روز دو مرتبه امکان اقامت ۷۵ روزه بدون روادید وجود دارد.

این مطلبو از دست ندید!  شیوه جدید مجرمان سایبری / غرق شدن مرد ۳۲ ساله در سواحل آستارا

وی با اشاره به استقبال فراوان گردشگران از سفر به گرجستان گفت: در سال گذشته ۳۵۰ هزار گردشگر ایرانی به گرجستان عزیمت کردند.

چاخواشویلی با اشاره به اینکه شرکتهای ایرانی نفوذ بسیاری در بخش گردشگری گرجستان دارند، گفت: از ابتدا تا انتهای صنعت گردشگری برای گردشگران ایرانی توسط شرکتهای ایرانی دنبال می‌شود.

* تعجب سفر گرجستان از دلال‌بازی چند لایه ایرانیان در این کشور

وی گفت: برای مثال یک شرکت ایرانی پرواز یک سال یک شرکت هواپیمایی را خریداری می‌کند و آن نیز حق فروش بلیت‌ها را به شرکت دیگر واگذار و شرکت دیگر بلیت‌ها را به مردم می‌فروشد که این اتفاق من تا کنون رویت نکرده بودم؛ این امر موجب افزایش نرخ بلیت هواپیما و هزینه‌های گردشگران می‌شود که ما مخالف این هم هستیم، اما در این ارتباط نمی‌توانیم در امور بخش خصوصی مداخله کنیم.