تاریخ: ۱۵:۲۵ :: ۱۳۹۸/۰۶/۲۹
تظاهرات هزاران نفری در اعتراض به تغییرات آب و هوایی + فیلم

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از  گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، تظاهرات هزاران نفر در سراسر استرالیا در روز جمعه همزمان با روز جهانی اعتراض به تغییرات آب و هوایی و در آستانه اجلاس آب و هوایی سازمان ملل در نیویورک آغاز شد. نخستین اعتراضات در سیدنی، بزرگترین شهر استرالیا برگزار شد. […]

تظاهرات هزاران نفری در اعتراض به تغییرات آب و هوایی + فیلمبه گزارش راهنمای سفر من به نقل از  گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، تظاهرات هزاران نفر در سراسر استرالیا در روز جمعه همزمان با روز جهانی اعتراض به تغییرات آب و هوایی و در آستانه اجلاس آب و هوایی سازمان ملل در نیویورک آغاز شد.

نخستین اعتراضات در سیدنی، بزرگترین شهر استرالیا برگزار شد. تظاهرکنندگان استرالیایی خواستار اقدامات قاطعانه‌تر کشورشان که بزرگترین صادرکننده زغال سنگ و گاز مایع طبیعی در جهان است برای کاهش انتشار گاز‌های گلخانه‌ای هستند.

حنبش ”اعتصاب جهانی برای آب و هوا“ اعلام کرد اعتراضات جمعه در ۱۱۰ شهر بزرگ و کوچک استرالیا برگزار می‌شود. برگزارکنندگان این تظاهرات از دولت و شرکت‌ها می‌خواهند به دستیابی به هدف برای به صفر رساندن انتشار کربن تا سال ۲۰۲۰ پایبند بمانند.

تظاهرات مشابهی نیز قرار است در شهر‌های مختلف جهان برگزار شود.

بیشتر بخوانید: اعتراض آلمانی‌ها به تغییرات آب و هوایی در مقابل نمایشگاه بین المللی صنعت خودرو + فیلم