تاریخ: ۱۸:۰۲ :: ۱۳۹۶/۰۲/۱۰
تظاهرات هزاران آمریکایی در مقابل کاخ سفید / درخواست برای استیضاح و برکناری «ترامپ» در صدمین روز ریاست‌جمهوری + تصاویر

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار خبرگزاری تسنیم از واشنگتن، همزمان با ارائه گزارش عملکرد یکصد روزه ریاست جمهوری از سوی دونالد ترامپ، هزاران آمریکایی در یک تظاهرات گسترده سیاست‌های وی را محکوم کردند. شرکت کنندگان در این تظاهرات، پلاکاردها و دست‌نوشته‌هایی به همراه داشتند که این شعارها بر روی آن نوشته […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار خبرگزاری تسنیم از واشنگتن، همزمان با ارائه گزارش عملکرد یکصد روزه ریاست جمهوری از سوی دونالد ترامپ، هزاران آمریکایی در یک تظاهرات گسترده سیاست‌های وی را محکوم کردند.

شرکت کنندگان در این تظاهرات، پلاکاردها و دست‌نوشته‌هایی به همراه داشتند که این شعارها بر روی آن نوشته شده بود:«مقاومت کنید، عامل نارنجی(نوعی سم که ارتش آمریکا برای کشتار غیرنظامیان در جنگ ویتنام استفاده می‌کرد)برای محیط زیست بد است، زمین را حفاظت کنید، تغییر آب و هوا جدی است، آب مقدس است»روی آنها نوشته شده بود.

معترضان از مسیر کنگره، خیابان پنسیلوانیا، خود را به کاخ سفید رساندند، آنها در ادامه به سمت بنای یادبود واشنگتن حرکت کردند و در طول مسیر در مخالفت با سیاست‌های ترامپ شعار سر می‌دادند.

یکی از شرکت کنندگان در این تظاهرات به خبرنگار تسنیم گفت : زمان کوتاه است ما باید دنبال راهی باشیم تا این رئیس جمهور را استیضاح و از کار بر کنار کنیم .

وی افزود : کنگره آمریکا فاسد است و آنها دلالان شرکت‌های بزرگ مالی هستند که در جایگاه نماینده مردم نشسته و علیه مردم آمریکا و دنیا تصمیم‌گیری می‌کنند .

معترض دیگری به خبرنگار تسنیم گفت : با گذشت یکصد روز از ورود دونالد ترامپ به کاخ سفید باید گفت این یکصد روز از تصمیمات متزلزل و مواضع غیرانسانی و خلاف حرف‌هایی که در انتخابات زده بود مانند تحقیقات در ارتباط با عاملان اصلی سپتامبر ۱۱ که ۱۶ نفر آنان از شهروندان عربستان سعودی بودند.

این مطلبو از دست ندید!  دانشکده علوم و هنر فارسان رده نخست جشنواره ملی ظرفیت سازی با مواد بازیافت به دست آورد

وی افزود : به ما مربوط نیست که در سوریه چه می‌گذرد، امروز ۱۰۰ روز گذشت و رئیس جمهوری که نتوانست تصمیمات و قول‌های انتخاباتی خود را عملی کند که هیچ، همه چیز را بر عکس کرد با سعودی‌ها خوب شد و  به سوریه حمله کرد ,۱۰۰ روز تناقص در رفتار و کردار .

تظاهرات‌کننده دیگری که سرباز کهنه‌کار افغانستان به خبرنگار تسنیم گفت : از بارزترین نشانه‌های ترامپ بی‌ثباتی در مواضع او است که از همه مهمتر در مسئله پیمان ناتو شاهد بودیم , ترامپ در بسیاری از مصاحبه‌های مطبوعاتی خود از ناتو به عنوان نهادی که زمان آن سرآمده است، یاد کرد، اما سپس با تغییر موضع خود گفت زمانی که این‌گونه ابراز عقیده می‌کردم،چیز زیادی از سازمان ناتو نمی‌دانستم.

هزاران پلیس با یونیفرم و نیروهای پلیس مخفی، تظاهرکنندگان را تحت نظر داشتند، همچنین به خاطر اینکه پلیس تمام راه‌های منتهی به مسیر تظاهرات را بسته بود،  ترافیک سنگینی به وجود آمده بود.

بر اساس گزارش خبرنگار تسنیم، حضور گروه‌های مختلف با پلاکاردهای مختلف هم کم سابقه بود,ده‌ها سازمان محیط زیست و سیاهپوستان تحت عنوان زندگی سیاهپوستان با ارزش است شرکت کرده بودند. شرکت‌کنندگان در این تظاهرات به مدت نیم ساعت در مقابل کاخ سفید شعار می‌دادند.گروه بومیان آمریکایی و شرکت روسای قبیله‌های مختلف در این تظاهرات کم سابقه بود ,گروه‌های بومیان آمریکایی یکی از مطرح‌ترین گروه‌های شرکت کننده در این تظاهرات بودند.

 

برچسب ها: , ,