گروه: اخبار
تاریخ: ۱۵:۱۱ :: ۱۳۹۶/۰۸/۲۴
تصویب منطقه آزاد اینچه برون شتاب می گیرد/صادرات حدود ۱۰۰میلیون دلار کالا از گلستان

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایرنا احداث منطقه آزاد اینچه برون من جمله مصوبات سفر رییس جمهوری در سال ۹۳ به استان گلستان هست. *صادرات حدود ۱۰۰ میلیون دلار کالا از گمرکات گلستان به گفته وی؛ بازار عمده صادرات کالای استان گلستان کشورهای عراق، افغانستان و ترکمنستان می باشند و کشور روسیه […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایرنا احداث منطقه آزاد اینچه برون من جمله مصوبات سفر رییس جمهوری در سال ۹۳ به استان گلستان هست.

*صادرات حدود ۱۰۰ میلیون دلار کالا از گمرکات گلستان

به گفته وی؛ بازار عمده صادرات کالای استان گلستان کشورهای عراق، افغانستان و ترکمنستان می باشند و کشور روسیه بازار هدف بعدی هست.

*جذب ۱۴۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری قسمت خصوصی
*جذب ۱۴۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری قسمت خصوصی قوانلو از جذب یکهزار و ۴۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری قسمت خصوصی با اعمال ۶۶ طرح صنعتی در استان طی هفت ماه نخست سال کنونی اطلاع داد و اضافه کرد: این سرمایه گذاری در قسمت صنعت استان به نتیجه نشسته هست.
به گفته وی؛ حدس می شود تا انتهاء سال کنونی میزان جذب سرمایه گذاری قسمت خصوصی در استان به اکثر از دو هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال دربخش های صنعت و معدن افزایش یابد.
وی اضافه کرد: مجموع سرمایه قسمت خصوصی جذب شده در استان در پارسال یکهزار و ۵۰۰ میلیارد ریال بوده هست.
قوانلو با اشاره به اینکه عقب ماندگی استان درحوزه صنعت به زودی قابل جبران نیست، تاکید کرد: تنها راهکار خلاصی از عقب ماندگی صنعت؛ پشتیبانی از سرمایه گذاری قسمت خصوصی بوده و ضروری هست از ورود آنها استقبال کنیم.
رییس ارگان صنعت، معدن و تجارت گلستان به اعتبار افزوده قسمت صنعت هم اشاره کرد و عنوان کرد: در ابتدای دولت دهم جایگاه استان ۲۶ بود که امروز به جایگاه ۱۸ پیشرفته و اعتبار افزوده قسمت صنعت گلستان به یک درصد دست یافته هست.
به گفته وی؛ برای اینکه گلستان به رقم ۲٫۵

*۶۱ درصد برنامه احداث اشتغال در حوزه صنعت، معدن و تجارت گلستان پژوهشگر شد
*۶۱ درصد برنامه احداث اشتغال در حوزه صنعت، معدن و تجارت گلستان پژوهشگر گردید قوانلو اضافه کرد: در هفت ماه نخست سال کنونی ۳ هزار و ۴۰۰ حرفه در حوزه صنعت، معدن و تجارت استان پژوهشگر شده و ۶۱ درصد از برنامه ۵۷۰۰ حرفه این ارگان اعمالی شده هست.
رییس انجمن پشتیبانی از حقوق استفاده کنندگان گلستان نیز با عرضه گزارشی عنوان کرد: نظارت و کنترل بازار مانع اجحاف در حوزه حقوق استفاده کنندگان می‎شود و در این راستا نظارت بر بازار گلستان افزایش می یابد.

۶۲۰۴/۱۶۴۸
خبرنگار: علی اصغر تیموریان ** انتشار یافتن: پری سالارنیا