تاریخ: ۱۶:۲۸ :: ۱۳۹۶/۰۲/۱۰
تشکیل کمیته های پنجگانه ستاد مدیریت بحران گیلانغرب

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از مرکز کرمانشاه، این کمیته ها در ستاد مدیریت بحران شهرستان به خاطر اتخاذ تدابیر لازم برای حفاظت از عرصه های جنگلی و طبیعی همزمان با شروع فصل گرم سال ایجاد شده اند. سرپرست فرمانداری گیلانغرب گفت: این کمیته ها شامل، کمیته های تدارکات و پشتیبانی با مسئولیت هلال […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از مرکز کرمانشاه، این کمیته ها در ستاد مدیریت بحران شهرستان به خاطر اتخاذ تدابیر لازم برای تشکیل کمیته های پنجگانه ستاد مدیریت بحران گیلانغربحفاظت از عرصه های جنگلی و طبیعی همزمان با شروع فصل گرم سال ایجاد شده اند.

سرپرست فرمانداری گیلانغرب گفت: این کمیته ها شامل، کمیته های تدارکات و پشتیبانی با مسئولیت هلال احمر و همکاری اداره منابع طبیعی- اطلاع رسانی با مسئولیت روابط عمومی فرمانداری – نیروی انسانی و سازماندهی با مسئولیت اداره منابع طبیعی و همکاری بخشداران تابعه – امداد و درمان با مسئولیت شبکه بهداشت و درمان و همکاری هلال احمر – و خودرویی با مسئولیت فرمانداری شهرستان است.

فرهاد همتی با تاکید بر پیشگیری از بروز حوادثی مانند آتش سوزی در مراتع، جنگل ها و مزارع کشاورزی شهرستان گفت: با توجه به نزدیک شدن فصل برداشت محصولات کشاورزی و نیز با توجه به محدود بودن امکانات دستگاه های اداری، در سال های گذشته، هنگام وقوع آتش سوزی با مشکل مواجه بودیم، که با تشکیل این کمیته ها، همه دستگاه های دولتی و ارگان های انقلابی با بسیج کلیه امکانات و تجهیزات، با همراهی نیروهای مردمی منطقه، نسبت به اطفاء آتش سوزی های احتمالی اقداماتی سریع و موثر خواهند داشت.

گفتنی است؛ پارسال ۲۵ فقره آتش سوزی در جنگل ها و مراتع شهرستان گیلانغرب به وقوع پیوست، که بر اثر آن ۵۰۰ هکتار از جنگل ها و مراتع شهرستان در آتش سوخت و حدود ۲۵ میلیارد ریال خسارت هم به بار آورد.

 

برچسب ها: ,