گروه: بلیط
تاریخ: ۱۱:۰۳ :: ۱۳۹۶/۰۹/۱۵
تشریح جزییات یک تفاهم نامه بین المللی/ایتالیایی ها به ایران آمدند

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار راهنمای سفر من، رهبر ارکستر سمفونیک تهران و مدیرعامل بنیاد رودکی در آستانه برپایی کنسرت مشترک با ارکستر جوانان جهان به رهبری دامیانا جورانا از برنامه ریزی های پیش روی مجوعه ارکسترهای دولتی برای همکاری با مجموعه های بین المللی دیگر در سایر کشورها حرف بیان […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار راهنمای سفر من، رهبر ارکستر سمفونیک تهران و مدیرعامل بنیاد رودکی در آستانه برپایی کنسرت مشترک با ارکستر جوانان جهان به رهبری دامیانا جورانا از برنامه ریزی های پیش روی مجوعه ارکسترهای دولتی برای همکاری با مجموعه های بین المللی دیگر در سایر کشورها حرف بیان کردند.

شهرداد روحانی رهبر ارکستر سمفونیک تهران با اشاره به سفر موخر عده ای از نوازندگان و گروه کر ارکستر سمفونیک تهران گفته بود: با مسرت با دقت به برنامه ریزی هایی که از سوی دو طرف ایرانی و ایتالیایی انجام گرفت، این تجربه نیز مثل عزیمت چند ماه پیش ارکستر سمفونیک تهران به ایتالیا دستاوردهای زیاد مطلوبی داشت. البته این بار چون محیط طراحی شده مبتنی بر اعمال یک ارکستر مراسمی بود در دستاورد ما منحصرا با یک نوازنده ایرانی از ارکستر در برنامه حضور داشتیم و دیگران هنرمندان ایرانی نیز مجموعه ای از اعضای گروه کر ارکستر سمفونیک تهران به رهبری رازمیک اوحانیان بودند که در این عزیمت با ما همراه بودند.

دامیانا جورانا رهبر ارکستر جوانان جهان نیز گفته بود: طی یک سال و نیمی که با ارکستر در رابطه بودم لازم هست بگویم سطح ارکستر خیلی خوب تر شده و ارتباطاتی که بر مبنای همکاری ما و ارکستر سمفونیک تهران شکل گرفته، ارتباطاتی دلپذیر هست. به هر صورت با دقت به یکی از بندهای تفاهم نامه میان بنیاد فرهنگی هنری رودکی، دفتر امور موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دانشگاه هنر تهران با دانشگاه ساپینزا رم  و ارکستر جوانان ایتالیا مبنی بر ساخت قطعات موسیقایی عرفانی قرار بر این شده که چهار آهنگساز ایرانی و چهار آهنگساز ایتالیایی انتخاب گردند.

آ

در کلیسای «سانتا ماریا» چه اتفافاتی افتاد؟

شهرداد روحانی در ادامه بیان کرد: اعمال چند روز پیش ارکستر سمفونیک تهران و ارکسترجوانان جهان به رهبری مشترک بنده و دامیانا جورانا در کلیسای « سانتا ماریا» بعنوان یکی از معروف ترین کلیساهای شهر رم، میزبان تعداد بسیاری از مخاطب های بود که با مسرت محیط اجرا به نوع ای بود که تماشاگران استقبال زیاد مطلوبی از دو قسمت برنامه بویژه قسمت اجراهای ایرانی انجام دادند که برای ما واقعا خرسند کننده بود. آ

رهبر ارکستر سمفونیک تهران اضافه کرد: به هر صورت همین طرحی که طی ایامی گذشته در ایتالیا اجرا گردید، قرار هست طی کنسرتی در تالار اتخاد میزبان دوستداران موسیقی باشد. در این برنامه من از تعداد زیادتری نوازندگان ارکستر سمفونیک تهران استفاده کرده ام ولی چون سبک موسیقی، در حوزه سبک باروک هست ارکستر توان ندارد بزرگ تر باشد این مبحث در گروه کُر ما هم وجود دارد و ما فضا را به این طرف و سو ارشاد کردیم که برنامه متمایزی را پیش روی بیننده قرار دهیم.

روحانی با اشاره به نقش موثر برپایی چنین برنامه هایی در تداوم ارتباطات فرهنگی کشور ایران با کشورهای دیگر بیان کرد: به عقیده من هر چقدر این فعالیت های فرهنگی هنری بین کشورها اتفاق بیفتد برای ترقی ارتباطات زیاد موثر هست. البته شما این نکته را هم در دیدگاه بگیرید ارکستر سمفونیک تهران الان در شرایطی قرار گرفته که از سوی کشورهای دیگر برای انجام پروژه پیشنهادهای متفاوتی رادریافت می کند که این نشان دهنده توسعه کیفی مجموعه ارکستر سمفونیک تهران در اعمال برنامه هاست.

این مطلبو از دست ندید!  نرخ گذاری بلیت هواپیما طبق ارز سیستم نیما

مذاکره با سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برای چند پروژه مشارکتی

بنیاد رودکی در طریق ماموریت های محوله برنامه ریزی های متفاوتی انجام می دهد که یکی از برنامه حضور در فعالیت های بین المللی هست. البته همکاری های بین المللی به اشکال متفاوت اتفاق می افتد که یکی از ارزشمند ترین این همکاری ها، فعالیت در حوزه ارکسترها استعلی اکبرصفی پور مدیرعامل بنیاد فرهنگی هنری رودکی نیز با قدردانی از دست اندرکاران اعمال پروژه مشترک هنرمندان ایتالیایی و ایرانی گفته بود: بنیاد رودکی در طریق ماموریت های محوله برنامه ریزی های متفاوتی انجام می دهد که یکی از برنامه حضور در فعالیت های بین المللی هست. البته همکاری های بین المللی به اشکال متفاوت اتفاق می افتد که یکی از ارزشمند ترین این همکاری ها، فعالیت در حوزه ارکسترها هست. حتما چند رخدادی که بین ایران و ایتالیا در راستای ارکسترها افتاد نقطه عطفی در همکاری های بنیاد رودکی با مجموعه های بین المللی هست.

وی دنبال کرد: سال گذشته تفاهم نامه ای بین مجموعه های ایرانی من جمله دفتر موسیقی وزارت ارشاد، بنیاد رودکی، دانشگاه هنر و مجموعه ایتالیایی تشکیل شده از دانشگاه ساپینزا ف ارکستر جوانان جهان و البته همکاری موثر سفارت دو کشور ایران و ایتالیا بسته گردید که این تفاهم نامه پنج بند دارد که طی آن برنامه های همکاریی متفاوتی اجرا می شود.

مدیرعامل بنیاد فرهنگی هنری رودکی اضافه کرد: دومین مبحث هم مرتبط به اعمال قطعات موسیقایی با مباحث مذهبی بود. با مسرت این بند هم طی ایامی گذشته در کلیسای «سانتا ماریا» رقم خورد و روز پنجشنبه شانزدهم آذر ماه نیز ادامه این پروژه با اعمال کنسرت مشترک ارکستر سمفونیک تهران و ارکستر جوانان جهان ادامه پیدا می کند. به هر حال ما در این زمینه به درک مشترکی در راستای های متفاوت آمدیم .

صفی پور در مورد نحوه همکاری بنیاد رودکی با کشورهای دیگر توضیح داد: اگر شما خواهید دید امضای این تفاهم نامه به سادگی با طرف ایتالیایی انجام می گیرد دلایل متفاوتی دارد.

بلیت ۱۰ هزار تومانی برای کنسرت تازه ارکستر سمفونیک در وزارت کشور

وی در مورد کنسرت آینده ارکستر سمفونیک تهران در تالار وزارت کشور و سیاست بنیاد رودکی در عرضه بلیت های ارزان نرخ این برنامه بیان کرد: ما به آن چیزی که که قول داده بودیم عمل کردیم و برای این کنسرت بلیت های ۱۰ هزار تومانی فروختیم.

کنسرت مشترک ارکستر سمفونیک تهران و ارکستر جوانان جهان با رهبری شهرداد روحانی و دامیانوجورانا ساعت ۲۱:۳۰ روز پنجشنبه ۱۶ آذر در تالار اتخاد تهران میزبان علاقه مندان موسیقی هست.