تسهیلات جدید برای درمان بیماران افغانی در ایران

0
اشتراک

تسهیلات جدید برای درمان بیماران افغانی در ایران

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، «مجتبی کریمی» رئیس اداره گذرنامه و روادید وزارت خارجه ایران درباره تسهیلاتی که برای ترانزیت اتباع افغانستانی به ایران ایجاد شده گفت: جدیدترین خدمتی وزارت خارجه ایران در مورد تسهیل عبور مرور اتباع افغانستان به جمهوری اسلامی ایران داشته است صدور روادید پزشکی و یا همان (visa T) است.

 

وی افزود: تلاش کردیم تسهیلاتی را برای ورود و خروج بیماران افغانستانی جهت درمان و دریافت خدمات پزشکی به جمهوری اسلامی ایران فراهم کنیم و از این پس بیماران می‌توانند با آسودگی تمام وارد خاک جمهوری اسلامی ایران شده و زیر نظر پزشکان مجرب ایرانی مورد مداوا قرار بگیرند.

 

کریمی درباره چگونگی دریافت روادید پزشکی گفت: از این پس شهروندان افغانستانی که به دلیل درمان بیماری می‌بایست از کشور خود خارج شوند می‌توانند با مراجعه به دفاتر خاصی که در ولایات افغانستان تعیین شده است جهت دریافت ویزا اقدام کنند. 

 

وی تصریح کرد: بلافاصله پس از مراجعه بیمار به دفاتر داخل افغانستان شرکت‌های قرینه آن در داخل ایران برای پذیرش بیمار در بیمارستان‌های داخل ایران اقدام کرده و ویزای بیمار در کمتر از ۴۸ ساعت و با نصف تعرفه ویزای عادی صادر خواهد شد. 

 

این مقام وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: همراهان بیمار هم بسته به نوع بیماری و تشخیص پزشک متغیر خواهد بود.

 

کریمی درباره مدت اعتبار پاسپورت‌های دستنویس افغانستان نیز گفت: جمهوری اسلامی ایران به دلیل عضویت در سازمان بین‌المللی هوانوردی کشوری (ICAO) تابع قوانین بین المللی است و در مورد قانون بی‌اعتبار شدن گذرنامه‌های دستنویس که از سال ۲۰۱۵ مصوب شده است نیز بنا بر همین قوانین عمل خواهیم کرد.

 

وی افزود: اما در مورد خواهران و برادران افغانستانی که پیش از اجرای این قانون مقیم ایران بوده‌اند و با توجه به نبود زیرساخت‌های لازم در سفارت جمهوری اسلامی افغانستان در تهران برای صدور پاسپورت ‌الکترونیک اجرای این قانون در مورد این افراد را یک سال به تعویق انداختیم که در حال حاضر نیز تنها چند ماه از آن یک سال باقی مانده است. 

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.