گروه: مسافرت
تاریخ: ۱۵:۱۰ :: ۱۳۹۶/۰۸/۲۹
تسریع خارج شدن سرمایه‎های عربی از عربستان به سوئیس

خبرگزاری تسنیم: به نقل از فایننشال تایمز، با گذشت نزدیک به دو هفته از محبوس شدن سرمایه داران و چهره‌های متمول سعودی در هتل ریتز کارلتون ریاض، احساس بسیاری از سرمایه گذارانی که در حال ارزیابی سرمایه گذاری در بزرگترین کشور صادر کننده نفت دنیا بودند، از حالت اشتیاق به حالت دلهره و بیم دگرگونی […]

خبرگزاری تسنیم: به نقل از فایننشال تایمز، با گذشت نزدیک به دو هفته از محبوس شدن سرمایه داران و چهره‌های متمول سعودی در هتل ریتز کارلتون ریاض، احساس بسیاری از سرمایه گذارانی که در حال ارزیابی سرمایه گذاری در بزرگترین کشور صادر کننده نفت دنیا بودند، از حالت اشتیاق به حالت دلهره و بیم دگرگونی یافته هست.

یک سرمایه گذار برجسته در این مورد عنوان کرد: «نیمی از طرف‌های مشارکت تجاری من حالا در هتل ریتز کارلتون محبوس می باشند. با این حال آن‌ها می‌خواهند من در آنجا سرمایه گذاری کنم؟ به هیچ وجه.» »

»تصفیه حساب‌های سیاسی به دستاویز مقابله با فساد که بعضی از ثروتمندترین و شناخته شده‌ترین تجار سعودی من جمله میلیارد عربستانی شاهزاده الولید بن طلال را هدف قرار داده، سرمایه گذاران خارجی را نگران ساخته هست. در شرطهای که مسئولان سعودی در حال ارزیابی پیشنهادات برای سرمایه گذاری در بعضی از پروژه‌های بزرگ من جمله شهر ۵۰۰ میلیارد دلاری طراحی شده در دل کویر بودند، بازداشت‌های وسیع نگرانی‌هایی را درباره مشی عادلانه قضایی با اشخاص برانگیخته هست.

این مطلبو از دست ندید!  جاذبه های دیدنی های شهر لار

یک سرمایه گذار منطقه‌ای در این مورد عنوان کرد: «یک روز ما در هتل ریتز کارلتون خوابیده بودیم و از فرا نیل دورانی تازه هیجان زده بودیم…، »

بانکداران قسمت خصوصی می‌گویند، سرمایه گذاران عرب در حال جابه جایی سرمایه‌های خود از عربستان به سوئیس می باشند.