گروه: اخبار
تاریخ: ۱۵:۲۰ :: ۱۳۹۶/۰۸/۲۴

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از  گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان  طبق این نقشه، آمار فوت و میر بر اثر تروریسم که در سال ۲۰۱۴ به اوج خود رسید، بین سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ کم شدن یافته هست. در سال ۲۰۱۶، ۲۵۶۷۳ نفر بر اثر تروریسم کشته گردیدند که این عدد در قیاس […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از  گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان  طبق این نقشه، آمار فوت و میر بر اثر تروریسم که در سال ۲۰۱۴ به اوج خود رسید، بین سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ کم شدن یافته هست.

در سال ۲۰۱۶، ۲۵۶۷۳ نفر بر اثر تروریسم کشته گردیدند که این عدد در قیاس با سال ۲۰۱۴، با ۲۲ درصد کم شدن همراه بوده هست. ولی با وجود کم شدن آمار فوت و میر، در ۷۷ کشور متفاوت دست‌کم یک نفر بر اثر تروریسم کشته گردیدند. این در حالیست که در سال ۲۰۱۵ این آمار منحصرا ۶۵ کشور را دربردارنده می‌شد.

خطرناک ترین گروه های تروریستی دنیا کدامند؟/ تروریسم زیادتر در کدام کشورها وسیع شده است؟+ نقشه

طبق این نقشه، بیشترین آمار فوت و میر مردم متاثر از هجوم ها تروریستی در سال ۲۰۱۶ در عراق، افغانستان، نیجریه، سوریه و پاکستان اتفاق افتاده هست. ولی در تمام این ۵ کشور به جز در عراق، شمار کشته شدگان بر اثر هجوم ها تروریستی در قیاس با سال ۲۰۱۵ کم شدن یافته هست.

در سال سابق میلادی، عراق شاهد ۴۰ درصد افزایش فوت و میر متاثر از تروریسم بود. بیشترین کم شدن آمار فوت و میر در سال ۲۰۱۶ در قیاس با سال ۲۰۱۵ در نیجریه اتفاق افتاد که در حقیقت ۳۱۰۰ نفر کمتر از سال پیش از آن بر اثر هجوم ها تروریستی کشته گردیدند. یمن، افغانستان و سوریه هم در سال ۲۰۱۶ روی هم رفته اکثر از ۵۰۰ مورد فوت و میر کمتری را در قیاس با سال ۲۰۱۵ شاهد بودند.

گروه تروریستی داعش علاوه بر این هجوم های تروریستی در ۱۵ کشور متفاوت در سال ۲۰۱۶ ارشاد کرد که در قیاس با سال ۲۰۱۵، ۴ کشور به این لیست افزوده شده هست.

۷