گروه: آشپزی
تاریخ: ۱۴:۱۵ :: ۱۳۹۸/۰۴/۱۶
ترفندهایی برای تهیه مربای توت فرنگی خانگی خوشمزه

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از  گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، توت فرنگی یکی از پرطرفدارترین میوه های تابستانی با طعم و مزه بی نظیر است. برای همین جای هیچ شکی نیست که چرا مربای توت فرنگی این همه محبوب است!  مربای توت فرنگی با طرز تهیه ای آسان ولی خوشمزه می تواند […]

ترفندهایی برای تهیه مربای توت فرنگی خانگیبه گزارش راهنمای سفر من به نقل از  گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، توت فرنگی یکی از پرطرفدارترین میوه های تابستانی با طعم و مزه بی نظیر است. برای همین جای هیچ شکی نیست که چرا مربای توت فرنگی این همه محبوب است!  مربای توت فرنگی با طرز تهیه ای آسان ولی خوشمزه می تواند لحظات شیرینی را برایتان رقم بزند. پس با ما همراه شده و این مربای لذیذ را در خانه درست کرده و نوش جان کنید.

مواد لازم برای تهیه مربای توت فرنگی توت فرنگی: یک کیلو و هشتصد گرم شکر: دو کیلوگرم آب: سه لیوان

بهتر است برای داشتن نتیجه ای بهتر مقدار توت فرنگی با شکر برابر باشد.

ساده ترین آموزش برای تهیه مربای توت فرنگی

در ابتدا همه توت فرنگی ها را شسته و آن ها را تمیز کنید. سپس داخل قابلمه ریخته و ادامه کار را دنبال کنید. در مرحله بعدی لازم است در یک قابلمه دیگر شکر را اضافه کرده و همراه آب خوب مخلوط کنید. حالا مخلوط آب و شکر را بر روی حرارت قرار دهید تا به جوش بیاید. زمانی که به جوش آمد کم کم توت فرنگی ها را اضافه کنید.

در مرحله پخت مربای توت فرنگی بهتر است کف ایجاد شده را تا آخرین مرحله کار جدا کنید. مدت زمان لازم برای تهیه مربای توت فرنگی فقط نود دقیقه است و بعد از گذشت این زمان مربای شما آماده است.

اگر زمان پخت حواستان به کار باشد نتیجه بی نظیری خواهید گرفت.

بیش تر یاد بگیرید: با این مربای خوشمزه غذایتان را هضم کنید!

ترفندهایی برای تهیه مربای توت فرنگی خانگی

بیش تر یاد بگیرید: طرز تهیه مربای هلو و شلیل خوشمزه 

نکات پخت مربای توت فرنگی در این مربا می توانید از هل، دارچین، وانیل، زعفران، بادیان ستاره ای و… استفاده کنید، اما باز هم ارزش این مربا به طعم منحصر به فرد توت فرنگی است. اگر توت فرنگی ترش استفاده می کنید مقدار شکر را افزایش دهید. با جداسازی کف روی مربا از شکرک آن جلوگیری می کنید. جدا کردن کف ایجاده شده باعث خوش رنگ شدن مربا نیز می شود. هر چه قدر مقدار توت فرنگی زیاد باشد نیاز به مدت زمان بیش تری جهت پخت است. از قابلمه های مسی و استیل می توانید برای پخت مربای توت فرنگی استفاده کنید تا رنگ مناسبی به خود بگیرد.

امیدواریم با خواندن این طرز تهیه مربای توت فرنگی آن را در خانه پخته و به عنوان وعده صبحانه نوش جان کنید. همه به ویژه بچه ها عاشق این مربا هستند.