تراژدی ریاست جمهوری از آغاز تا فرجام

0
اشتراک

تراژدی ریاست جمهوری از آغاز تا فرجام

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از گام نیوز انزاوای سیاسی، انزوای بین المللی، بالارفتن قیمت دلار، فضای امنیتی، گشت ارشاد،  فقر و بیکاری، مشکلات اقتصادی، خزانه ی خالی، مفسدان اقتصادی ،تورم و گرانی و همه و همه چیزی نیست جز حاصل کار دولتمردان تندروی جنگ طلب که دنیا را دو قطبی می دیدند و خود را در تماما در جبهه ی خیر. دولتمردانی که با شعار مردم آمدند و جیب های مردم را خالی کردند شعار مبارزه با فساد دادند و اما از سرتاسر دم و دستگاهشان فساد و تباهی بیرون آمد . دولتی هایی که به خودی ها هم رحم نکردند.  دولتی هایی که تمامی دزدی ها و حقوقهای نجومی از زیردستانشان برآمد، دولتی هایی که همه ی دنیا را با ما دشمن ساختند که بتوانند پشتیبان چند کشور معدود کوچک جهان سومی باشند، دولتی هایی که با افکار و اعمال آرمانگرایانه شان توانستند درس بزرگی به قدرت های بزرگ بدهند که  ما هم می توانیم اگر قرار بر زورگویی و قلدری باشد خودی نشان بدهیم و عرض اندامی بکنیم حال بگذریم که از این یک جمله ی ساده ی ماجراجویانه ی برخواسته از اعتمادبه نفس بی جا و حس خودبزرگ بینی دولتی ها چه بلایی که بر سر ملت نیامد و چه تیپاهایی که با تحریم های فرساینده از دشمن نخوردیم و…..
بلاخره اینجا بود که شروع ماجرای دیگری شکل گرفت و ورق برگشت گره ی کور مشکلات ملت شناخته شد و آن قفلی که گره را در کار ملت انداخته بود با کلیدی که ساخته ی دست افکاری دیگر بود گشوده شد ، آن کلید این بود که بدانیم شری در جهان نیست کسی شرارتی نکرده هست هر گندی است از خودمان است  چه کسی گفته است که جهان دو قطبی است و ما در طرف راست و خیر دنیا ایستاده ایم چه کسی گفته با مظلومان و مستضعفان بودن یعنی طرف خیر و خوبی ها بودن چه کسی گفته ما جایمان در بهشت است و کفار در جهنم چه کسی گفته آنها بدند و شر و ما خوبیم و خیر این همه پیشرفت، این همه صنعت و تکنولوژی ،  این همه تدبیر و عقلانتیت و خیر و خوبی از آنجاست و این طرف هر چه هست فساد و بیکاری و عقب افتادگی است سرزمین مردم های بلاتکلیف و بیکار و بدبخت اینجاست نه آنجا بهشت دنیا آنجاست نه اینجا .این مائیم که پایمان را از کشورمان درازتر کرده ایم و از حد و مرز خودمان بالاتر رفته ایم ، این ما بودیم که پا روی دم آنها گذاشته ایم ، این ما بودیم که در مقابل این همه پیشرفت آنجا خواستیم ذره ای هم نصیب ما باشد ، این ما بودیم که خواستیم صنعتهای جدید و نو داشته باشیم ، این ما بودیم که می خواستیم روی پای خودمان بایستیم این ما بودیم که می خواستیم صنعت هسته ای پیشرفته داشته باشیم این ما بودیم که می خواستیم در زمینه ی بیولوژی و نانو و ای تی و پزشکی پیشرفت کنیم این ما بودیم که می خواستیم بهشت دیگری روی زمین جز آن بهشتی که در غرب وجود دارد بسازیم بهشتی که در آن عدالت موج بزند و بین فقیر و غنی تفاوتی نباشد این ما بودیم که می خواستیم آموزه های دینی مبنی بر برابری و برادری و عدالت اجتماعی و خدا محوری در جامعه ایجاد کنیم این ما بودیم که می خواستیم اختلافات طبقاتی کم شود و حقوق یک ماه یک کارگر شام یک شب مسئولی نباشد این ما بودیم که می خواستیم دیگر اثری از اشرافی گری، ریخت و پاش های اضافی و آقازاده ها نباشد. این ما بودیم که می خواستیم قدرمتند شویم می خواستیم بیکاری ریشکن شود و می خواستیم روستاهایمان آباد گردند این ما بودیم …… اینها همه هست و ما می خواستیم اما
آخرش از آن همه شعار چیزی جز سهمیه بندی مسکن، سهام عدالت ، یارانه ها و مسکن نصفه و نیمه ی مهر، چیزی بر جای  نماند و این برجا مانده ها کافی نبود تا مشکلات مملکتمان حل شود .
عاقبت فهمیدیم که این همه شعارها پا روی دم دشمن گذاشتن است باید آهسته قدم برداریم آهسته تر و محتاط تر باید امنیتی رفتار کنیم تا امنیتمان تضمین شود. قفل مشکلاتمان همین شعارهاست دنیا را دنیای موشک دیدن است انقلابی رفتار کردن است اسلام تندروانه و متعصب و جنگ طلبانه داشتن است قفل مشکلات تحریم ها و انزواهای سیاسی و اقتصادی است و کلید حل مشلات سازش و پردازش خود است کلید مشکلات آرامش و مذاکره است، اسلام رحمانی است …. اسلامی سر به زیر و مودب و آرام که با همه سر سازش دارد و همه را خوب می بیند و دست سازش و صلح و دوستی  را به سوی همه دراز می کند. اسلامی که آماده ی بخشش دشمنان دیریه اش می شود و آمده تا همه ی بدی ها و جنایتهایی که در طول تاریخ کرده را از یادش ببرد تمامی بدعهدی ها و وعده های سرخرمن داده ی او  را به باد فراموشی سپرده و همه چیز را از نو شروع کند آمده است تا اعتماد دشمن اش را جلب کند و خود نیز ساده لوحانه به او اعتماد کند  و این چنین است که کلیدداران تفکر اسلام رحمانی را به خیابان های وین می کشاند تا در بعداز ظهری دل انگیز پیاده روی گرم و دوستانه ای بر سر معامله ی بزرگترین پیشرفت علمی کشور داشته باشند تا شاید آنچه را دشمن به زور از ما ستانده و در حلقومش فرو برده و چیزی جز تفاله های نشخوار شده ای از آن نمانده به ما بازگرداند….
و از اسلام رحمانی چه کارها که بر نمی آید لبخند زدن، دست دادن، پیاده روی کردن، جهان را زیبا و گل و بلبلی دیدن، دشمن را دوست انگاشتن، مذاکره و مصالحه کردن، و از آن بالاتر کلید حل مشکلات داخلی را دست دشمن خارجی دیدن و همه ی موانع و مشکلات را گردن تندروهای داخلی با افکار و آرمان های متعصابه انداختن .
بدیهی است که چنین اسلامی امنیت ما را تضمین خواهد کرد بدیهی است که نمی گذارد آب در دل مردم تکان بخورد بدیهی است که پیشرفت های اقتصادی کلان حاصل و دسترنج چنین تفکری می شود بدیهی است که باید تورم و گرانی کاهش یابد و بدیهی است که مردم در رفاه و آسایش خواهند بود و بدیهی است که روستاها آباد و مردم فقیر خوشبخت و غنی خواهند شد …… اشتباه است اگر فکر کنیم امنیت ما در گرو شهدای مدافع حرم است اشتباه است چرا که بی شک امنیتمان حاصل برجام و تلاش های شبانه روزی کلیدداران بود اشتباه است اگر فکر کنیم اقتصادی رشد نکرده و تورم کاهش نیافته است اشتباه است اگر فکر کنیم در صد روز مشکلات اقتصادی مان برطرف نشده است اشتباه است اگر فکر کنیم هزاران کارخانه و بنگاههای تولیدی از بین رفته است چرا که واردات و قاچاق افزایش یافته ، اشتباه است اگر فکر کنیم شمار بیکاران و افراد فقیر جامعه فزونی یافته است اشتباه است که فکر کنیم فاصله ی غنی و فقیر و مدیر و کارمند با وجود دریافتی های نجومی بی حساب و کتاب مدیران افزایش یافته است اشتباه است که فکر کنیم ذخایر نظام خود حقوق های نجومی می گیرند و از درد مردم بیکار بی خبر اند .
آری ما اشتباه می کنیم همیشه در اشتباه بوده ایم همه ی شرور و بدبختی هایی که نصیب این کشور شد همه و همه حاصل تفکرات دولت قبلی است .
اکنون همه چیز عالی است و ما خوشبختیم کسی دیگر دشمن ما نیست کسی دیگر ما را تحریم نکرده است تمامی گردنکشی ها و دشمنی ها بنا بر ادعای خودشان همه و همه زیر سر هسته ای و مسایل امنیتی  بود که در پناه برجام نابود شد و برجام یک سند پر افتخار ملی حاصل اعتماد سازی متقابل  است که سالروز تولدش در تقویم ما ماندگار شد .خزانه ی خالی دولتمردان تندروی قبلی از صدقه سری برجام پر شده است و همینطور جیب مردم. اگر هسته ای برداشته شد ، تحریم ها نیز برداشته شد چون مهم چرخ اقتصاد است که بچرخد نه هسته ای که سودی به حال مردم ندارد. تولید افزایش یافته نرخ قاچاق کاهش، شمار بیکاران رو به اتمام است و رشد اقتصادی رو به رشد. هر چه هست و هر چه بود کلیدی که قرار بود قفل های ناگشوندنی را باز کند به همت یاوران اسلام رحمانی تبدیل به سندی شد که صدقه سری این سند و اعتماد کفار به آن از اینکه می توانند زین پس نیز از روی همین سند ها و برگه ها، تحریم های جدیدی را وضع کنند. اما همچون گذشته اینها همه مهم نیست مهم اعتمادی بود که ما کردیم اما پاسخ آنها به اعتماد ما چندان مهم نیست مهم دست دوستی ما بود که به سمت دنیا دراز شد و ما را از انزوا خارج ساخت مهم نبود که آنها دست دشمنی به ما دراز کنند. و مهم نیست که این دوستی ها و مهر و محبت ها برای ما چه ارمغانی می آورد . همین که از انزوا خارج شدیم و قدم مبارک چند کشور اروپایی برای تصاحب بازارهای ما و سرمایه گذاری برای سودآوری شرکتهای داخلی شان بعد از سالها به ایران باز شد خودش جای بسی شکر دارد.
مهم امنیتی است که ما به دروغ آن را حاصل سندی کاغذی می دانیم و مهم آرامش و اطمینانی است که کلیدداران مملکت به آن دارند خونهای پاک ریخته شده برای امنیت ایران نبود صرفا جهت خالی نبودن عریضه حاصل از تفکرات تندروانه و متعصبانه ی اسلامی بود که خود را مدافع ملتهای مظلوم می دانست  این ها همه هست و این همه حاصل همان تفکر قفل و کلید است قفلهایی که تنها و فقط یک کلید داشتند و آن مذاکره بود و حاصل مذاکره سبدی است و سند. سبدی کوچک کالا در دست مردم و سند حلال مشکلات در دستان دیوانه ای که هر وقت اراده کند، می تواند آن را خاکستر کند.

یادداشت:مهدیه جوکار 

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.