گروه: زنان
تاریخ: ۱۸:۵۱ :: ۱۳۹۶/۰۹/۰۹
تدوین سند توانمندسازی خانم ها و خانواده در آذربایجان شرقی

پروین اشراقی اسکویی روز پنجشنبه در گفت و گو مخصوص با خبرنگار ایرنا در شهرستان بستان آباد اضافه کرد: در این سند لطمه های اجتماعی خانم ها و خانواده، تندرستی خانواده، اشتغال و کارآفرینی و تعلیم برای زنان و خانواده آمده هست.وی با اظهار اینکه توانمند سازی زنان لازمه سازگاری بین دستگاهی هست، اضافه کرد: […]

پروین اشراقی اسکویی روز پنجشنبه در گفت و گو مخصوص با خبرنگار ایرنا در شهرستان بستان آباد اضافه کرد: در این سند لطمه های اجتماعی خانم ها و خانواده، تندرستی خانواده، اشتغال و کارآفرینی و تعلیم برای زنان و خانواده آمده هست.
وی با اظهار اینکه توانمند سازی زنان لازمه سازگاری بین دستگاهی هست، اضافه کرد: ضروری هست کوشش گردد خانواده را از لطمه های موجود در اجتماع محفوظ نگه داشت.
وی با بر شمردن اعتیاد، طلاق، مفاسد اخلاقی و حاشیه نشینی بعنوان لطمه های اجتماعی اضافه کرد: در استان مشکل طلاق بعنوان یک لطمه اجتماعی نیازمند حرکت بنیادی و برنامه ریزی شده دارد.
اشراقی با اظهار اینکه در استان آذربایجان شرقی از هر چهار ازدواج یک مورد ازدواج منتج به طلاق می گردد، اضافه کرد: متاسفانه بیشترین لطمه های اجتماعی در جامعه متوجه بچه های طلاق هست.

اشراقی از آغاز مرحله های تعلیمی و کارآفرینی در استان برای زنان اطلاع داد و اضافه کرد: بسیاری از مشکلات در حوزه اشتغال از نبود تعلیم های ضروری برای کارآفریننان بوده و اهتمام می گردد این نقیصه با برپایی نشست ها تعلیمی و کلاس های توجیهی حل گردد.

وی با اظهار اینکه دولت پیشرفت و اشتغالزایی در روستاها و با محوریت زنان را درصدر برنامه های خود دارد، گفت: زنان متناسب با حجم های روستائی توان دارند در عرصه های اقتصادی و اشتغالزایی از مساعدت های دولتی استفاده کنند.

خبرنگار: علی کبیر** انتشار یافتن: پرویز انصاری
/۳۰۷۱/۷۲۳۹