تاریخ: ۱۴:۳۸ :: ۱۳۹۶/۰۸/۲۴
تخلف معلوم دولت در انحراف خرج کرد بودجه تندرستی/ مراجع ارزشی بهداشت و معالجه در بودجه ۹۷ دگرگونی می یابد

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه بهداشت و معالجه خبرگزاری فارس، سید مرتضی خاتمی نماینده مجلس در مورد استمرار پشتیبانی از طرح دگرگونی سلامت خاطرنشان کرد: طرح دگرگونی تندرستی امر ضروریی برای اصلاح زیرساخت‌های نظام تندرستی من جمله ابنیه، امکانات، دسترسی ها و افزایش تخت های بیمارستانی بود. وی اضافه کرد: نظام تندرستی مبحثی […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه بهداشت و معالجه خبرگزاری فارس، سید مرتضی خاتمی نماینده مجلس در مورد استمرار پشتیبانی از طرح دگرگونی سلامت خاطرنشان کرد: طرح دگرگونی تندرستی امر ضروریی برای اصلاح زیرساخت‌های نظام تندرستی من جمله ابنیه، امکانات، دسترسی ها و افزایش تخت های بیمارستانی بود.

وی اضافه کرد: نظام تندرستی مبحثی واجب هست و اگر نتوانیم بهره‌وری و اقتصاد تندرستی را رعایت کنیم محتمل هست خرج های قابل کنترل و تهیه نباشد.

خاتمی در ادامه اهتمام کرد: از سویی دیگر می‌توان عنوان کرد که ما هیچ مراجع پیوستهی برای نظام تندرستی تشریح نکرده ایم که ایمن باشیم هر غیرمنتظره در اقتصاد به واقع شدن می پیوندد نظام تندرستی برای تهیه آن تضمین دارد.

وی با اشاره به نشست مشترک دو کمیسیون برنامه و بودجه بهداشت و معالجه مجلس با وزیر بهداشت عنوان کرد: دغدغه نمایندگان این بود که طرح دگرگونی تندرستی امر ضروریی است  ولی نگرانی‌های در مورد زیان های انباشته در بیمه ها وجود دارد، علاوه بر این ضروری هست برای پرداخت به دانشگاه جایگاه ها معالجهی تفکری کرد تا طرح دگرگونی با اشکال و مانع مواجه نشود.

عضو کمیسیون بهداشت و معالجه مجلس با تاکید بر اینکه ضروری هست به طرف مراجع پیوسته برای قسمت تندرستی برویم اضافه کرد: متاسفانه مراجع پیوستهی که قبلا در این قسمت تشریح شده پژوهشگر نشده هست از انجایی که توقع ما این هست مدیران بودجه دقت برخوردار باشند آن چیزی که از محل  10 درصد هدفمندی یارانه هاو یک درصد اعتبار افزوده قسمت وزارت بهداشت هست، پرداخت گردد.