تخصیص بخشی از اعتبار حوزه جمعیت به توسعه مراکز درمان ناباروری

0
اشتراک

تخصیص بخشی از اعتبار حوزه جمعیت به توسعه مراکز درمان ناباروری

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار مهر، سید حسن قاضی زاده هاشمی پیش از ظهر شنبه در حاشیه مراسم رونمایی از داروی گیاهی درمان آلزایمر با حضور در جمع خبرنگاران گفت: اگر در حوزه اختیارات وزارت بهداشت توسعه مراکز رشد لحاظ شده باشد این وزارتخانه از کمکی دریغ نخواهد کرد.

قاضی زاده هاشمی در پاسخ به این سوال که «آیا وزارت بهداشت به توسعه مراکز ناباروری که تحت مدیریت جهاددانشگاهی است کمکی خواهد کرد»، گفت: انتظار دولت از جهاددانشگاهی برای موضوع مهم ناباروری به ویژه در جهت توجه به سیاست های جمعیتی که مورد توجه رهبر معظم انقلاب اسلامی است، بسیار بالا است.

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه جهاددانشگاهی در خصوص موضوع مهم نابارری اقدامات ارزنده ای را انجام داده است، گفت: توانمندی جهاددانشگاهی در این زمینه بیش از این است.

وی با ابراز امیدواری از اینکه در قالب تخصیص بودجه فرصت های بیشتری فراهم شود تا مراکز درمان ناباروری در کشور توسعه پیدا کند، گفت: توسعه مراکز ناباروری در استان های محروم باید در اولویت قرار گیرد.

قاضی زاده هاشمی با تاکید بر اینکه خدمات حوزه ناباروری کمیاب است، گفت: دولت برای تحقق عدالت و ارائه خدمات سلامت در سراسر کشور تدابیر ویژه ای به کار برد.

وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه دولت برای توسعه مراکز درمان ناباروری از ظرفیت جهادکشاورزی استفاده می کند، گفت: کار دولت تصدی گری نیست جهاددانشگاهی در قالب تاسیس شرکت بخشی از اعتبارات مربوط به حوزه جمعیت را از سازمان مدیریت دریافت کنند.

وی با اشاره به اینکه تعداد زیادی افراد نابارور در کشور وجود دارد، گفت: توسعه مراکز درمان ناباروری می تواند به این افراد کمک کند همچنین می توانیم شاهد تحقق سیاست های ازدیاد جمعیت باشیم.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.