تاریخ: ۱۷:۳۴ :: ۱۳۹۵/۱۱/۱۲
تحویل یک سلاح ویژه آمریکایی به نیروهای دموکرات کُرد

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  هرمز؛سخنگوی نیروهای دموکرات سوریه، روز سه شنبه، گفت: ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا، برای اولین بار یک اسلحه ویژه، در اختیار این گروه قرار داده است، این در حالی است که پیشتیبانی قبلی از این گروه تنها با سلاح […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  هرمز؛سخنگوی نیروهای دموکرات سوریه، روز سه شنبه، گفت: ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا، برای اولین بار یک اسلحه ویژه، در اختیار این گروه قرار داده است، این در حالی است که پیشتیبانی قبلی از این گروه تنها با سلاح های خفیف صورت می گرفت.

وی افزود: این اسلحه روی زره پوش ها قرار می گیرد.

 

در حالی حمایت واشنگتن از نیروهای کُرد، دو هفته بعد از روی کار آمدن ترامپ، افزایش می یابد که باراک اوباما،رئیس جمهور سابق آمریکا، از کوتاه آمدن ترامپ، در پرونده ی سوریه، انتقاد کرده بود.

طبق این خبر کامیون های نظامی و نفربر های زره پوش، سه یا چهار روز پیش به نیروهای دموکرات سوریه تحویل شده است.

سخنگوی این گروه، ازاقدام فوق به عنوان تحولی در حمایت آمریکا از این گروه یاد کرده است؛ زیرا افزایش حمایت آمریکا از این گروه تا چنین سطحی بی سابقه بوده است.

این مطلبو از دست ندید!  ماجراجویی در ریگ جن

یک منبع که نخواست نامش فاش شود، افزود: مساعدت های جدید آمریکا از این گروه به منزله شاخصی از میزان بهره مندی نیروهای کرد سوریه از حمایت های دولت ترامپ است، که درصدد است برای خود، یک منطقه امن، در سوریه ایجاد کند.

این خبر می افزاید: نیروهای کرد سوریه قصد حمله به راه ارتباطی میان دو استان الرقه و دیر الزور دارد . این منطقه هم اکنون تحت سیطره سازمان تروریستی داعش فرار دارد.

نیرو های دموکرات سوریه متشکل از یگان هایی است که در حمایت از اهالی کرد به برخی از گروه های معارض سوری پیوسته اند.

منبع: اسکای نیوز عربی