گروه: شغل
تاریخ: ۲۲:۲۴ :: ۱۳۹۸/۰۷/۱۸

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، محمدرضا پور ابراهیمی، نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، در آیین افتتاح مرکز رشد و نوآوری کرمان با تقدیر از اقدامات مثبتی که در دانشگاه پیام نور استان کرمان صورت گرفته است، گفت: اقتصاد نفتی باید به فراموشی سپرده […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، محمدرضا پور ابراهیمی، نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، در آیین افتتاح مرکز رشد و نوآوری کرمان با تقدیر از اقدامات مثبتی که در دانشگاه پیام نور استان کرمان صورت گرفته است، گفت: اقتصاد نفتی باید به فراموشی سپرده شود و خوشبختانه مسیر حرکتی که در سال‌های اخیر در حوزه دانش بنیان بسترگذاری شده در حال به ثمر رسیدن است.

او افزود: کرمان استانی کاملاً اقتصادی است و ظرفیت‌های بزرگ کشاورزی و صنعتی و معدنی دارد و با حمایت یک فضای علمی بسیار در جبران بخش‌های دیگر موثر خواهد بود.

پورابراهیمی با اشاره به اینکه ده‌ها و هزاران قلم کالای وارداتی در کشور داریم که دانش تولید آن‌ها را در داخل کشور و استانمان داریم، تصریح کرد: اتاق تعاون، بازرگانی و دانشگاه و صنعت را می‌توان با هم ارتباط داد و از این دانش داخلی استفاده کرد.

این مطلبو از دست ندید!  ۱۸ موسسه غیر انتفاعی در معرض تعطیلی قرار دارند / درخواست تجمیع ۱۷ مرکز غیر دولتی

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس بیان داشت: ما باید به سراغ بازار برویم، نشستی با مدیران بنگاه‌های اقتصادی استان با حضور مسئولان ارشد استان داشته باشیم و اقلام مورد نیاز آن‌ها را دریافت کنیم و به سراغ صنعت تولید آن‌ها برویم.

او گفت: با راه اندازی مرکز رشد و نوآوری موقعیت خوبی است تا تحولاتی در حوزه اقتصاد دانش بنیان را در استان کرمان با توجه به ظرفیت و نیازی که در جامعه وجود دارد شاهد باشیم.

پورابراهیمی افزود: مجلس هم آمادگی کامل را دارد که حمایت‌های لازم را در این زمینه داشته باشد و در ساختار فعلی عمده مباحث ما اشراف روی مسائل اقتصادی باید باشد.

او تصریح کرد: باید کارگروه ویژه اقتصادی با همکاری دانشگاه و پارک علم و فناوری تشکیل شود تا ایده‌ها و مدل‌های اقتصادی بیان شود و از مفاهیم اقتصادی را مطلع شوند.