تاریخ: ۲۰:۵۲ :: ۱۳۹۵/۱۱/۱۲
تحولات انتفاضه قدس در اولین ماه سال جدید میلادی

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وبگاه «الانتفاضه» گزارش مربوط به تحولات انتفاضه قدس در اولین ماه سال جاری (ژانویه ۲۰۱۷) را منتشر کرد. بر اساس این گزارش، در این ماه ۲۰ عملیات مقاومتی علیه صهیونیست‌ها « 8 عملیات با سلاح گرم، ۵ عملیات با سلاح سرد، و ۳ […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وبگاه «الانتفاضه» گزارش مربوط به تحولات انتفاضه قدس در اولین ماه سال جاری (ژانویه ۲۰۱۷) را منتشر کرد.

بر اساس این گزارش، در این ماه ۲۰ عملیات مقاومتی علیه صهیونیست‌ها « 8 عملیات با سلاح گرم، ۵ عملیات با سلاح سرد، و ۳ عملیات با پرتاب سنگ» ثبت شده است و جوانان فلسطینی ۷۰ مرتبه اقدام به پرتاب کوکتل مولوتف و بمب دست‌ساز به سمت صهیونیست‌ها کرده‌اند.

سخت‌ترین عملیات شهادت‌طلبانه برای فلسطینی‌ها در این ماه، عملیاتی بود که «فادی قنبر» از اهالی «جبل المکبر» انجام داد و ۴ کشته و ۱۵ زخمی در بین صهیونیست‌ها به جا گذاشت. بر اساس آمارها، عملیات‌های شهادت طلبانه دیگر منجر به کشته شدن ۷ شهرک‌نشین و مجروحیت ۴۳ تن دیگر شده است.

بنا به گزارش راهنمای سفر من به نقل از مذکور، در طول این ماه در بیش از ۳۹۰ نقطه درگیری به وجود آمده است؛ در میان فلسطینی‌ها نیز ۸ تن شهید و ۲۴۷ نفر دیگر مجروح شدند.؛ با شهدای این ماه، تعداد شهدای انتفاضه قدس به ۲۷۸ شهید رسید و الخلیل با ۷۸ شهید در صدر لیست قرار دارد؛ قدس با ۶۲ شهید در رتبه دوم و رام‌الله با ۲۶ شهید در رتبه سوم قرار دارد؛ نوار غزه نیز تا کنون و در طول این انتفاضه ۳۵ شهید داده است.

این مطلبو از دست ندید!  نکات مهمی که باید پیش از عزیمت تابستانی بدانید

تعدادی بانوانی که در این انتفاضه به شهادت رسیده‌اند ۲۴ نفر است که ۱۲ تن آنها زیر ۱۸ سال هستند و کوچکترین آنها « رهف حسان» 2 ساله است.

رژیم صهیونیستی در این ماه پیکر ۳ شهید را تحویل داده و هنوز پیکر ۸ شهید دیگر را نزد خود نگه داشته است.

در ماه جاری ۳۷۹ فلسطینی از کرانه باختری، نوار غزه و قدس اشغالی بازداشت شده‌اند که در بین آنها ۶۱ کوک زیر ۱۸ سال و ۷ زن وجود دارند.