تجلیل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل از آتش‌نشانان کشور

0
اشتراک

تجلیل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل از آتش‌نشانان کشور

اخبار دانشگاهی را از «کانال اخبار دانشگاهی SNN.ir» دنبال کنید

 

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، در حاشیه مراسم افتتاح اردوی آموزشی ـ تشکیلاتی «جهاد اکبر» اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر کشور و با حضور حجت‌الاسلام محمدیان، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، از سه تن از آتش‌نشانان کشور به نمایندگی از همه آتش‌نشانان تجلیل شد.

 

علی‌اکبر حکم‌آبادی، فرمانده شیفت ایستگاه یک آتش‌نشانی مشهد در این مراسم با اشاره به حادثه تلخ ساختمان پلاسکو گفت: این حادثه بسیار عظیمی بود و نه تنها ملت ایران بلکه از سایر کشورها نیز با جامعه آتشنشانی همدردی کردند و این حادثه را تسلیت گفتند.

 

وی ادامه داد: ساعاتی پس از آن حادثه تلخ اقشار مختلف مردم و علی‌الخصوص دانشجویان با حضور در ایستگاه‌های آتش‌نشانی و آوردن دسته گل و روشن کردن شمع به خوبی نشان دادند که قدردان آتش‌نشانان هستند.

 

وی با بیان اینکه حادثه هیچگاه خبر نمی‌کند، گفت: هر لحظه ممکن است برای ما حادثه‌ای رخ دهد و این خصلت کار ماست و خانواده‌های ما این موضوع را می‌دانند.

 

حکم‌آبادی با اشاره به ۸ سال جنگ تحمیلی و رشادت‌های رزمندگان در آن دوران گفت: در روزگار امروز نیز در شهادت بسته نشده است و عده ای برای دفاع از حرم می روند و شهید می شوند و همچنین محیط بانان و آنشنشانان و بسیاری دیگر ممکن است به واسطه شغل خود به شهادت نائل آیند.

 

وی شهادت ۱۶ تن از آتشناشانان ایرانی در چنین حوادثی را کم سابقه دانست و اظهار داشت: جا دارد باز هم به خانواده‌های این عزیزان تسلیت بگوییم زیرا حادثه ای تلخ و دردناک بوده است، هر چند آنها راه خود را یافته بودند و امروز همنشین امام حسین(ع) و حضرت اباالفضل العباس(ع) هستند.

 

گفتنی است دانشجویان حاضر در مراسم افتتاحیه اردوی جهاد اکبر هنگام تقدیر از این آتشنشانان، که به نمایندگی از جامعه آتشنشانان کشور و علی‌الخصوص آتشنشانان حادثه پلاسکو در این مراسم حضور یافته بودند، ایستاده آنها را تشویق کردند.

 

حجت‌الاسلام محمدیان، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، در بخشی از سخنان خود در افتتاحیه پیرامون حادثه تلخ ساختمان پلاسکو گفت: در این حادثه عده‌ای می خواستند ملت را تحقیر کنند. می‌گویند در دنیا تکنولوژی‌ای وجود دارد که در یک ساعت، می‌تواند پانزده هزار آوار را بردارد. سوال بنده این است مگر در دنیا چنین تکنولوژی وجود دارد که در یک روز بتواند چنین آوار بزرگی را بردارد؟ مطمئنا چنین کاری زمان خواهد برد، ولی این مساله را بر سر مردم و مسئولان ما کوبیدند و گفتند که ما عقب مانده‌ایم.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.