گروه: شغل
تاریخ: ۱۸:۳۷ :: ۱۳۹۵/۱۱/۱۲
تبلور اقتصادی مقاومتی در نمایشگاه «اشتغال پایدار، امید ماندگار» گرگان

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری فارس از گرگان، محمدمهدی خالقی امروز در گفت‎وگو با خبرنگاران گفت: نمایشگاه توانمندی‎های تعدادی از جوانان شهرستان گرگان در حوزه اشتغال با محوریت «اشتغال پایدار، امید ماندگار» در نخستین روز ایام‌الله دهه فجر افتتاح خواهد شد. وی راه‎اندازی این نمایشگاه را در آگاه‎سازی جامعه و حمایت […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری فارس از گرگان، محمدمهدی خالقی امروز در گفت‎وگو با خبرنگاران گفت: نمایشگاه توانمندی‎های تعدادی از جوانان شهرستان گرگان در حوزه اشتغال با محوریت «اشتغال پایدار، امید ماندگار» در نخستین روز ایام‌الله دهه فجر افتتاح خواهد شد.

وی راه‎اندازی این نمایشگاه را در آگاه‎سازی جامعه و حمایت از تولیدات داخلی مثبت ارزیابی و تصریح کرد: تحقق سیاست‎های کلی اقتصاد مقاومتی فرصت بی‎نظیری برای نقش‎آفرینی فعالان اقتصادی به ویژه جوانان کارآفرین در تحقق حماسه اقتصادی است.

 

* توانایی سرمایه‎های انسانی باید شناسایی و پرورش داده شوند

مدیر نمایشگاه اشتغال پایدار، امید ماندگار در گرگان افزود: به منظور شناخت ظرفیت‎های موجود در چارچوب سیاست‎های اقتصاد مقاومتی نسبت به راه‎اندازی نمایشگاه توانمندی‎های جوانان با رویکرد «اشتغال پایدار، امید ماندگار» اهتمام شده است.

خالقی با اشاره به اینکه نمایشگاه مذکور روز سه‎شنبه ۱۳ بهمن همزمان با نخستین روز از ایام‎الله دهه فجر راه‎اندازی می‎شود، گفت: این نمایشگاه ساعت ۱۳ در محل نمایشگاهی جنب تالار فخرالدین اسعد گرگانی برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه توانایی‎های موجود در سرمایه‎های انسانی باید شناسایی و پرورش داده شوند، افزود: با استفاده از ظرفیت‎های موجود در بین جوانان می‎توان آنها را به سمت اشتغال پایدار رهنمون کرد و امید را در وجود آنها بارور ساخت.

 

* رویکرد نمایشگاه توان‎افزایی و خوداتکایی است

مدیر نمایشگاه اشتغال پایدار، امید ماندگار در گرگان بر لزوم مشارکت و بهره‎گیری مناسب از ظرفیت نهادهای عمومی غیر دولتی مانند تعاونی‎ها تاکید کرد و گفت: توان‎افزایی، خوداتکایی همچنین تبیین نقش و جایگاه بخش خصوصی بر اجرای سیاست‎های اقتصاد مقاومتی در راستای فرآیند توسعه کشور از جمله اهداف برگزاری این نمایشگاه است.

خالقی بیان کرد: نمایشگاه اشتغال پایدار، امید ماندگار به همت ادارات «آموزش فنی و حرفه‎ای»، «تعاون، کار و رفاه اجتماعی»، «میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری»، «صندوق کارآفرینی امید» و «فرهنگ و ارشاد اسلامی» شهرستان گرگان برگزار خواهد شد.