گروه: اخبار
تاریخ: ۲۰:۱۶ :: ۱۳۹۶/۰۷/۲۵
تاکید نخست وزیر رژیم صهیونیستی به تداوم همکاری با تشکیلات خودگردان

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی با بیان اینکه آشتی ملی فلسطین را به رسمیت نمی‌شناسند، اما تاکید کرد روابط با تشکیلات خودگردان ادامه خواهد داشت. نتانیاهو در جلسه کابینه امنیتی اسرائیل که روز دوشنبه برگزار شد، گفت قصد مقابله با امضای توافقنامه […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی با بیان اینکه آشتی ملی فلسطین را به رسمیت نمی‌شناسند، اما تاکید کرد روابط با تشکیلات خودگردان ادامه خواهد داشت.

نتانیاهو در جلسه کابینه امنیتی اسرائیل که روز دوشنبه برگزار شد، گفت قصد مقابله با امضای توافقنامه آشتی بین حماس و فتح را ندارند اما آن را به رسمیت نیز نمی‌شناسند.

به نوشته وبگاه روزنامه «هاآرتص» به نقل از ۳ منبع حاضر در جلسه، نتانیاهو معتقد است اگر توافق آشتی ملی فلسطین اجرایی شود و مقاماتی از تشکیلات خودگردان به رأس امور اداره نوار غزه بازگردند و گذرگاه‌های آن را کنترل کنند، اسرائیل نیز باید با آنها همکاری کند.

وی همچنین گفت که به مصر و آمریکا تاکید کرده، این توافق، نظر اسرائیل درباره مذاکرات سازش با فلسطینیان را تغییر نداده است.

دو جنبش فتح و حماس پس از گفت‌وگوهایی در مصر روز پنجشنبه (۱۲ اکتبر/۲۰ مهرماه) توافقنامه تشکیل دولت توافق ملی فلسطین را امضا کردند.