گروه: اخبار
تاریخ: ۱۲:۳۶ :: ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
تاکید آیت الله علوی گرگانی بر ارتقاء فکری و فرهنگی مردم در راستای مراجع طبیعی

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از شهر قم، مدرس معروف حوزه علمیه شهر قم اضافه کرد: محتمل هست مردم به این مطلب آگاهی نداشته باشند و اسراف‌کاری وجود داشته باشد، باید کلاس‌ها و برنامه‌هایی دارا باشید و حقوق موجودات را برای مردم روشن کنید. وی دنبال کرد: هر‌چه در زمین […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از شهر قم،

مدرس معروف حوزه علمیه شهر قم اضافه کرد: محتمل هست مردم به این مطلب آگاهی نداشته باشند و اسراف‌کاری وجود داشته باشد، باید کلاس‌ها و برنامه‌هایی دارا باشید و حقوق موجودات را برای مردم روشن کنید.

وی دنبال کرد: هر‌چه در زمین بوده برای مردم آفریده‌شده هست، باید برای آیندگان چیزی هم بر جای بماند و برای شخص تنهایی بنده یا شما نیست، این مطالب در قالب کلاس‌های آموزشی باید به مردم گفته گردد.

مرجع تقلید شیعیان گفت: اگر حق چیزی را ضایع کردیم، باید پاسخگوی خداوند باشیم، باید حق هر چیزی را ادا کنیم، سلمان فارسی مقام بسیار بالایی داشت و رسیدن به این مقام را در ادا کردن حق هر چیزی عنوان نموده هست.

وی اضافه کرد: برنامه‌هایی پیاده کنید که به عده‌ای تعلیم داده گردد و بتوانند این معلومات را در جامعه نشر داده و به خانواده‌ها و دوستان خود تعلیم دهند، تا مراجع طبیعی از دست نرود، باید در رشد فکری و فرهنگی مردم کوشش بیشتری کنیم تا هم حق الهی و هم حقوق اشخاص را ادا کرده باشیم.