تاسیس جمعیت خیریه اهداکنندگان شیر مادر در بیمارستان الزهراء تبریز

0
اشتراک

تاسیس جمعیت خیریه اهداکنندگان شیر مادر در بیمارستان الزهراء تبریز

علی طاهر اقدم در حاشیه نشست مجمع خیرین بانوان سلامت تبریز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در تبریز اظهار داشت: در سال ۹۳ طرح تحول سلامت به اجرا درآمد تا کرامت انسانی افراد حفظ شود.

وی افزود: با اجرای این طرح خوشبختانه فقط پنج درصد از جیب مردم پرداخت می‌شود و ما درصدد هستیم مشکلات مربوط به حوزه سلامت و درمان را کمتر کنیم.

طاهر اقدم اظهار داشت: یکی از گروه‌های مرجعی که مردم را به سمت کارهای خیر هدایت کرده و ساماندهی می‌کند مجمع خیرین سلامت در کشور است و درصدد هستیم مجمع خیرین سلامت را در شهرستان‌های مختلف کشور راه‌اندازی کنیم.

قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به افتتاح و راه‌اندازی بانک شیر مادر در تبریز خاطرنشان کرد: سال گذشته بانک شیر مادر در تبریز افتتاح شد و این کار نیز نوعی هدیه و اقدام خیرخواهانه است. یعنی مادرانی که شیر زیادی دارند شیر اضافی آنها در بانک شیر مادر ذخیره شده و به نوزادان دیگر داده می‌شود.

وی از انجام گفت‌وگوها و رایزنی‌های صورت گرفته در مورد تاسیس جمعیت خیریه اهداکنندگان شیر مادر خبر داد و افزود: با صحبت‌‌ها و گفت‌وگوهای صورت گرفته با مدیریت بیمارستان الزهراء تبریز قرار شده است جمعیت خیریه اهداکنندگا‌ن شیر مادر را تاسیس کنند و در این صورت خانم‌هایی که شیر اضافی دارند شیرشان را اهدا کنند.

طاهر اقدم با اشاره به افزایش آسیب‌های اجتماعی در جامعه گفت: از سال گذشته با ابلاغ دستورالعملی معاونت امور اجتماعی تشکیل و فعالیت این معاونت در دانشگاه‌ها آغاز شده است.

قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز افزود: اکنون در شرایط فعلی آسیب‌های اجتماعی سلامت افراد را تهدید می‌کند بنابراین از بانوانی که عضو شورای خیرین هستند درخواست می‌گردد در حوزه آسیب‌های اجتماعی هم وارد شده و برای کاهش و پیشگیری از انواع آسیب‌های اجتماعی فعال باشند.

وی در ادامه با اشاره به نقش زنان در جامعه گفت: در جامعه ما زنان در بسیاری از عرصه‌ها فعال و پیشتاز هستند و در خانواده‌ها نیز زنان موتور محرکه خانواده‌ها به شمار می‌آیند.

طاهراقدم نقش زنان در هشت سال دفاع مقدس را نقشی بی‌بدیل دانست و اظهار داشت: نقش زنان در پیروزی انقلاب اسلامی و پس از آن در هشت سال دفاع مقدس نیز فراموش‌شدنی نیست چرا که در طی سال‌های جنگ و حماسه رشادت‌ها و ازخودگذشتگی‌های زیادی از بانوان در ذهن‌ها حک شده است.

وی ادامه داد: بنابراین وقتی زنان در حوزه‌های مختلف از جمله در حوزه سلامت و آسیب‌های اجتماعی وارد شوند مطمئنا موفقیت‌های زیادی را شاهد خواهیم بود.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.