گروه: بلیط
تاریخ: ۱۴:۵۷ :: ۱۳۹۷/۱۱/۱۰
تاسف معاون روحانی بخاطر سیمرغ های جشنواره فجر

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از مشرق، علی اصغر مونسان در برنامه «رادیو گفت وگو» که با حضور خبرنگاران گردشگری و میراث فرهنگی برگزار گردید، در مورد افزایش بودجه سازمان متبوع خود گفت: افزایش بودجه به معنای افزایش اعتبارات نیست، مشخص نیست چقدر از این بودجه ای که برایمان مدنظر داشته اند، به […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از مشرق، علی اصغر مونسان در برنامه «رادیو گفت وگو» که با حضور خبرنگاران گردشگری و میراث فرهنگی برگزار گردید، در مورد افزایش بودجه سازمان متبوع خود گفت: افزایش بودجه به معنای افزایش اعتبارات نیست، مشخص نیست چقدر از این بودجه ای که برایمان مدنظر داشته اند، به پول مبدل شود، البته ما تبلاش کردیم تا پشت این بودجه ناکافی باقی نماندیم و فعالیت هایمان را زیادتر کنیم.

زیادتر بخوانید توصیه ساخت سیمرغ به شیخ نشین های حاشیه خلیج فارس سیمرغ های جشنواره فجر ساخت ایران نیست!

ورود ۶ میلیون گردشگر خارجی به ایران در ۹ ماهه سال کنونی

وی با بیان اینکه در ۹ ماهه سال کنونی بیشتر از ۶ میلیون گردشگر خارجی به ایران آمده اند، گفت: حدس می زنیم ۸ میلیارد دلار درآمد ارزی اکتساب شده باشد، علاوه بر این ۴۰۰ پروژه در یک و نیم سال گذشته بازنمایی و به بهره برداری دست یافته که این ۴۰۰ پروژه از بومگردی گرفته تا هتل متغیر بوده هست. بیشتر از ۱۹۰۰ پروژه در حوزه زیرساخت در دست اجرا داریم که ۵۰۰ پروژه آن ذی ربط به هتل هست و با برآوردهای ریالی امروز، ۱۲۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری بخش خصوصی را دربردارنده می شود.

مونسان با تدکید بر اینکه سند جامع گردشگری کشور آماده شده و در کمیسیون های دولت در دست ارزیابی هست، گفت: اگر این سند به تصویب برسد، مسیر راهبردی گردشگری کشور مشخص می شود. در سند توسعه گردشگری، مشارکت همه دستگاه ها را می بینیم.

مونسان اضافه کرد: من میراث فرهنگی را با قلبم دنبال می کنم، این طور نیست که تنها به حوزه گردشگری توجه دارا باشم ولی میراث فرهنگی متخصص ها خود را دارد و سازوکار آن مشخص هست. ما هر چقدر که در حوزه میراث فرهنگی، مراجع بیشتری در اختیار دارا باشیم، خوب تر توان داریم در این حوزه فعالیت نماییم.

نمایش ۱۹۶ اثر تاریخی در اسپانیا

وی در مورد سفرش به اسپانیا گفت: در این سفر با مسئولین موزه ای در اسپانیا مذاکره کردم، آنان خواهان برگزاری نمایشگاهی از آثار تاریخی ایران می باشند. ۱۹۶ ۱۹۶ اثر قرار هست در اسپانیا نمایش داده شود. نمایشگاهی که در هلند با همین آثار برپا شده بود، ۴۰۰ هزار بازدیدکننده داشته هست. ما در حوزه میراث فرهنگی، همه چیز داریم جز پول.

ما می توانستیم خوب ترین تندیس ها را تقدیم جشنواره فجر کنیم

ریاست سازمان میراث فرهنگی، صنعت های دستی و گردشگری در مورد تندیس جشنواره فیلم فجر نیز گفت: وقتی که متوجه گردیدم تندیس جشنواره فیلم را از کشور امارات می آوریم، ابراز تأسف کردم درحالی که ایران مهد تمدن هست؛ این مبحث تحت اختیار ما نبود ولی گلایه نمودیم. ما می توانستیم خوب ترین تندیس ها را تقدیمشان کنیم.

مونسان در مورد آمار اشیاء تاریخی گفت: درست نیست تعداد آثار تاریخی و اشیاء موزه ای را بیان کنیم اما ما سیستم ای را به اسم «جام» طراحی کرده ایم که همه موزه ها موظف می باشند اشیاء خود را در داخل آن ثبت کنند؛ گرچه این ثبت مدتی طول کشیده بود، اما در دو، سه ماه آینده این اقدام تمام خواهد گردید.

این مطلبو از دست ندید!  زمان فروش بلیط الکترونیکی بازی شاهین بوشهر و سپاهان اصفهان اعلام شد

وی دنبال کرد: من به بخش میراث فرهنگی این سازمان فشار آورده ام که باید این مبحث جدی گرفته شود ولی در بعضی از مورد ها باید اصالت اشیاء به تائید برسد. من علاوه بر این به همه دستگاه های اجرایی نامه زدم که اشیاء تاریخی و موزه ای که دارند، به ما اعلام کنند. اصلاً قرار نیست مالکیت آن اشیاء از این دستگاه ها گرفته شود.

به معاون صنعت های دستی اعلام نمودم فعلاً بحث بیمه هنرمندان صنعت های دستی را خبری نکند

ریاست سازمان میراث فرهنگی، صنعت های دستی و گردشگری در جواب به سؤال خبرنگار فارس در مورد خبر خوبی که قرار بود در حوزه صنعت های دستی داده شود، گفت: ما قصد داشتیم اعتباری را از سازمان برنامه و بودجه برای بیمه هنرمندان دریافت کنیم ولی از آنجا که بودجه اعلامی تا زمان تخصیص اعتبار، تغییر می کند، به معاون صنعت های دستی اعلام نمودم فعلاً آن را خبری نکند. ما ۱۱ میلیارد تومان درخواست داشتیم تا مشکل بیمه ۴۰۰ هزار نفر حل شود. این بودجه به خزانه رفت و در لحظه آخر قرار گردید ۳ میلیارد تومان بدهند که با تخصیص آن، قسمتی از این مشکل حل خواهد گردید.

وی در جواب به سؤال دیگر خبرنگار فارس در مورد خراب کردن قسمتی از بافت تاریخی شیراز گفت: در این خراب کردن ها که با عنوان طرح توسعه حرم انجام شده ما با کارهای جسورانه ای جلو رفته ایم و جلوی بعضی از این خراب کردن ها را گرفته ایم ولی ضابطین باید کمک کنند که مانع خراب کردن زیادتر بناها گردند. حالا اعلام نموده ایم که به جای خراب کردن دو بنا، باید عین به عین، آنان را دو مرتبه بسازند.

تنها بخش اقتصادی که هیچ گونه افزایش نرخی نداشته، گردشگری بوده هست

مونسان در مورد افزایش هزینه بلیت هواپیما افزود: شخص ریاست جمهوری به این مبحث ورود کرد و از افزایش بیشتر از حد نرخ بلیت هواپیما جلوگیری گردید البته این را هم باید واقع بینانه نگاه کنیم که شرکت های هواپیمایی نیز در شرایط دشواری قرار دارند؛ آنان هم باید سرپا باشند.

وی دنبال کرد: ایرادی ندارد که اگر نرخ به اندازه نرخ تمام شده، از مسافر گرفته شود اما اگر زیادتر باشد، خوب نیست. الان بلیت هواپیما واقعاً گران هست بنابراین سفر هم گران می شود ولی سفرهای ارزانتری نیز وجود دارد مثل قطار و اتوبوس. حتی میتوان بومگردی ها را هم در بسته سفرهای ارزان قرار داد.

ریاست سازمان میراث فرهنگی تصریح نمود: من می خواهم بگویم که تنها بخش اقتصادی که هیچ گونه افزایش نرخی نداشته هست، گردشگری بوده هست. علی رغم اینکه هتلداران با افزایش نرخ در بخش خدمات و امکانات رو به رو بوده اند ولی هیچ افزایش نرخی برای مسافر اعمال نکرده اند. این مبحث را مردم باید در نظر دارا باشند که نمی شود از مؤلفه های گران مثل سفر با هواپیما و یا در های سیزن استفاده کرد ولی توقع دارا باشیم سفرمان ارزان باشد.