گروه: سیاست
تاریخ: ۲۱:۰۲ :: ۱۳۹۵/۱۱/۱۲
تاثیر برجام بر بهبود اقتصاد و فضای اجتماعی کشور غیرقابل انکار است

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار راهنمای سفر من، سید موسی خادمی شامگاه سه شنبه در نشست با رسانه‌های استان به مناسبت دهه فجر افزود: دولت با یک تیم منسجم خارجی مذاکرات هسته‌ای را به سمتی برد که بخشی از عمده مشکلات کشور حل شد البته در مذاکره همیشه مشکلاتی وجود دارد […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار راهنمای سفر من، سید موسی خادمی شامگاه سه شنبه در نشست با رسانه‌های استان به مناسبت دهه فجر افزود: دولت با یک تیم منسجم خارجی مذاکرات هسته‌ای را به سمتی برد که بخشی از عمده مشکلات کشور حل شد البته در مذاکره همیشه مشکلاتی وجود دارد و ممکن است به طور طبیعی همه انچه مطلوب ما است تأمین نشود.

وی بیان کرد: شرایط روحی و روانی خوبی بعد از برجام در تمام حوزه‌های کشور ایجاد شد که برای مثال دیگر فراز و نشیب‌های قیمت دلار را نداشتیم و دولت تثبیت نرخ ارز را در کشور ایجاد کرد.

خادمی گفت: نرخ رشد اقتصادی در این دولت از منفی به بیش از ۶ درصد افزایش یافت و همچنین تورم بالای کشور با اقدامات این دولت از ۴۰ درصد به ۸ درصد رسید.

وی افزود: در گذشته تولید نفت در ایران فقط در حد یک میلیون بشکه بود و وضعیت به جای می‌رسید که تنها می‌توانستیم نفت در برابر غذا بفروشیم اما اکنون حدود ۴ میلیون بشکه است و ۱.۲ میلیون بشکه از این مقدار صادر می‌شود.

استاندار، دولت یازدهم را یکی از مظلوم‌ترین دولت‌های پس از انقلاب دانست و گفت: دلیل این مظلومیت یکی شرایط بد کشور است که از گذشته به جای مانده و دوم اینکه نقدهای خارج از انصاف از این دولت می‌شود.

وی افزود: از طرفی خود دولت نتوانست دستاوردهای خود را به خوبی به سمع و نظر مردم برساند.

خادمی با اشاره به رویکرد دولت به گسترش ارتباطات خارجی، گفت: قبل از این دولت ارتباطات ما با دنیا کم شده بود وارتباط چندانی با دنیا نداشتیم.

وی آرامش سیاسی و انسجام در حوزه مدیریتی و اجتماعی را یکی دیگر از دستاوردهای دولت عنوان کرد.

خادمی همچنین با اشاره به کاهش منابع مالی دولت گفت: اما با همه اینها کارهای بزرگی در استان انجام شد و با سفر دولت به کهگیلویه و بویراحمد ۹۶۶ میلیارد تومان اعتبارات عمرانی به استان اختصاص یافت.