گروه: شغل
تاریخ: ۲۱:۲۵ :: ۱۳۹۵/۱۱/۱۲
بیکاری مهمترین دغدغه مردم تایباد است

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار راهنمای سفر من، محسن چهاریاری عصر سه شنبه در جلسه اقشار مختلف شهرستان مه که با حضور معاون اجتماعی،سیاسی و امنیتی استاندار خراسان رضوی در محل فرمانداری تایباد برگزار شد، گفت: ساخت اردوگاه یک نیاز ضروری برای شهرستان تایباد محسوب می شود و دارای مصوبه شورای […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار راهنمای سفر من، محسن چهاریاری عصر سه شنبه در جلسه اقشار مختلف شهرستان مه که با حضور معاون اجتماعی،سیاسی و امنیتی استاندار خراسان رضوی در محل فرمانداری تایباد برگزار شد، گفت: ساخت اردوگاه یک نیاز ضروری برای شهرستان تایباد محسوب می شود و دارای مصوبه شورای عالی امنیت ملی است و زمینی به مساحت بیست هکتار برای این امر در نظر گرفته شده که نیازمند تسریع و پیگیری می باشد.

وی با اشاره به مشکلات ترافیکی ایجاد شده در پایانه فعلی گمرک دوغارون افزود: روند واگذاری زمین پایانه مسافربری از سوی اداره راه و شهرسازی به کندی پیش می‌رود.

رئیس شورای شهر تایباد ادامه داد: بحث های فرهنگی و هنری زیر بنای توسعه است و خواستار حمایت مادی و معنوی هنرمندان از محل درآمدهای این شهرستان هستیم.

وی با بیان اینکه با کمبود فضای آموزشی در آموزش و پرورش روبه رو هستیم، تصریح کرد: حدود ۳۰ درصد مدارس شهرستان قابلیت استفاده ندارند و همچنین نیروی انسانی بسیار کمی در مقطع متوسطه ۱و۲ و نیروی انسانی خانم در مدارس نیز داریم.

چهاریاری با اشاره به اینکه امروز بیکاری و اشتغال مهمترین دغدغه مردم تایباد است و باید در دستور کار مسئولان شهرستان و همچنین استان خراسان رضوی قرار گیرد، گفت: بحران آب و خشکسالی پیاپی آن نیز به یک معضل تبدیل شده و محدودیت در استفاده از چاه های کشاورزی نیز زمینه ساز مشکلاتی بسیار در این زمینه شده، که بیکاری کشاورزان را نیز به همراه داشته است.