گروه: شغل
تاریخ: ۱۴:۰۴ :: ۱۳۹۶/۰۹/۰۲
بیکاری دانش آموختگان تئاتر از نبود جایگاه ارائه و نهادینه نشدن این هنر درجامعه است

رحمت امینی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه کرد: وضع دانشجویان تئاتر و حضور در عرصه هنرهای ارائهی برخورداری وجوه بسیاری برای ارزیابی هست. فارغ التحصیلان این رشته ها حتی در مقطع ها بالای تحصیلی بعنوان دانش آموخته ای که هنری را فراگرفته چشم انداز حرفهی و کاری ندارند.او خواستار احداث […]

رحمت امینی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه کرد: وضع دانشجویان تئاتر و حضور در عرصه هنرهای ارائهی برخورداری وجوه بسیاری برای ارزیابی هست. فارغ التحصیلان این رشته ها حتی در مقطع ها بالای تحصیلی بعنوان دانش آموخته ای که هنری را فراگرفته چشم انداز حرفهی و کاری ندارند.
او خواستار احداث زیرساخت ها برای حضور فارغ التحصیلان رشته هنرهای ارائهی گردید
او خواستار احداث زیرساخت ها برای حضور فارغ التحصیلان رشته هنرهای ارائهی گردید وی با اظهار اینکه این اشخاص به سبب نبود محیط فعالیت در عرصه هنرهای ارائهی به امور دیگری روی آورده اند گفت: بعضی از این اشخاص پس از سالها تحصیل شغل های را که به هنر ربطی ندارد برگزیده اند از انجایی که به تئاتر علاقه بسیاری دارند.

وی اضافه کرد: تعداد بی شماری از دانشجویان در دانشگاه بویژه غیردولتی جذب می شوند که محیط هنرهای ارائهی توان ندارد این اشخاص را در خود بپذیرد.

وی گفت: هنر تئاتر برای مدیران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آخرین اولویت هست در میان مدیران ، تئاتر هراسی وجود دارد که بر آمده از ناآگاهی نسبت به این حوزه هست.

وی گفت: علائمی یاس و ناامیدی از آینده حرفهی در میان دانشجویان تئاتر از همان هفته های اول قبولی در این رشته دیده می شود.
فراهنگ ** ۷۵۶۱ **۱۸۲۳ خبرنگار: سارا کریمیان ** انتشار یافتن: طاهره نبی اللهی