ثمره طرح تحول سلامت/افزایش ۷۰۰ تخت بیمارستانی به ظرفیت درمانی همدان

0
اشتراک

ثمره طرح تحول سلامت/افزایش ۷۰۰ تخت بیمارستانی به ظرفیت درمانی همدان

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایرنا دکتر حبیب الله موسوی بهار شامگاه چهارشنبه در جریان سفر وزیر بهداشت به ملایر در آیین تجلیل از خیران سلامت این شهرستان اظهار کرد: ۷۵ درصد تخت های بیمارستانی استان همدان در راستای طرح تحول نظام سلامت تعویض و تجهیز شد.
وی افزایش تعداد پایگاه های فوریت استان از ۴۰ به ۵۰ پایگاه در دو سال اخیر با افزایش ۲۵ درصدی، درمان حاد سکته قلبی در استان، تجهیز همه بیمارستان های استان به مراکز تصویربرداری و سی تی اسکن و بهره برداری از مرکز جامع سرطان در ماه های آینده در استان را از دیگر اقدامات در راستای طرح تحول سلامت برشمرد.
وی ادامه داد: در حال حاضر در حوزه بهداشت ۲۷۰ طرح را با اعتبار یک هزار میلیارد ریال آغاز کردیم که از این تعداد ۷۳ طرح در ملایر است و بیش از ۵۰ درصد این اعتبار توسط وزارت بهداشت و مابقی از طرف دانشگاه علوم پزشکی و خیران تامین خواهد شد.
موسوی بهار ابراز امیدواری کرد: تا پایان دولت یازدهم تمامی این طرح ها مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.
وی افزود: از زمان شروع اجرای طرح تحول نظام سلامت بیش از ۶۰۰ هزار مورد بستری و تحت نظر در اورژانس های این استان شامل این طرح شدند و در استان همدان متوسط پرداختی مردم ۷٫۴ درصد شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان با اشاره به اختصاص ۴۵ دستگاه آمبولانس پیشرفته مجهز در راستای طرح تحول سلامت بیان کرد: همچنین ۱۰۰ هزار مورد زایمان در راستای طرح تحول سلامت در استان انجام شد که ۵۴ هزار مورد زایمان طبیعی به صورت رایگان بوده است.
موسوی بهار افزود: از زمان شروع طرح تحول نظام سلامت تاکنون حدود چهار هزار میلیارد ریال در حوزه بهداشت و درمان این استان هزینه شد که از این میزان یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال تجهیزات پزشکی پیشرفته در استان مستقر شده است.
وی با بیان اینکه همه بیمارستان های ما مجهز به رادیوگرافی دیجیتال است اظهار کرد: دو دستگاه ام آر آی دولتی در راستای اجرای طرح تحول سلامت در بیمارستان بعثت همدان و امام حسین(ع) ملایر نصب و راه اندازی شد.
وی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی استان بزرگترین ساخت و ساز کننده است گفت: در این راستا بیش از ۳۰۰ طرح در دست اجرا داریم که ۳۰ طرح در حوزه درمان است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان همچنین با اشاره به احداث کلینیک ویژه در همه شهرستان ها افزود: در حال حاضر بیش از ۱۵۰ هزار مترمربع در حوزه بهداشتی و درمانی استان در حال احداث و ساخت و ساز داریم.
موسوی بهار با تقدیر از خیران ملایری در حوزه سلامت تاکید کرد: با اجرای طرح تحول نظام سلامت کرامت مردم حفظ شد و با استقرار دولت یازدهم انقلابی در حوزه بهداشت و درمان ایجاد شد.
رئیس مجمع خیران سلامت ملایر نیز گفت: این مجمع به مدت چهار سال است که فعالیت می کند و امروز شاهد رفع بسیاری از مشکلات حوزه بهداشت و سلامت مردم این شهرستان با ورود خیران هستیم.
دکتر عباس آذرهمایون اظهار کرد: به همت خیران ملایری بخش هایی چون دیالیز، بخش بستری، CCU، ICU و بخش های داخلی بیمارستان ملایر تجهیز شد و امیدواریم اورژانس ملایر نیز بزودی تکمیل و راه اندازی شود.
وزیر بهداشت عصر چهارشنبه ۱۵ دیماه به منظور افتتاح و بازدید از چند طرح بهداشتی و درمانی به شهرستان ملایر سفر کرد.
افتتاح دو بخش CCU و MRI بیمارستان امام حسین ملایر(ع)، بازدید از بخش های مختلف این بیمارستان، دیدار با مردم و تجلیل از خیران سلامت و بازدید از بیمارستان مهر از جمله برنامه های سفر وزیر بهداشت به ملایر بود.
شهرستان ملایر دارای سه بیمارستان امام حسین(ع)، مهر و غرضی و یک کلینیک تخصصی و ۴۰۰ تخت فعال است.
این شهرستان با دارا بودن جمعیتی بالغ بر ۳۰۰ هزار نفر در ۷۵ کیلومتری شهر همدان واقع شده است.
۷۵۲۸/۲۰۸۷
خبرنگار: معصومه موسوی**انتشار دهنده: زهرا پیرنیا

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.