گروه: بلیط
تاریخ: ۱۵:۴۵ :: ۱۳۹۷/۰۶/۲۴
بیانیه وب‎سایت علی‎بابا در مورد گران فروشی بلیت هواپیما

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم، وب سایت اینترنتی علی‌بابا در اطلاعیه ای اعلام نمود: شب گذشته جلسه‌ای با حضور رییس سازمان هواپیمایی کشوری، مدیرعامل ایران ایر و مسئولان عامل وب‌سایت‌های اینترنتی علی‌بابا، فلایتیو، قاصدک و علاوه بر این مدیر انجمن VC ایران ( انجمن صندوق‌های خطر پذیر) برگزار شد. این جلسه در […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم، وب سایت اینترنتی علی‌بابا در اطلاعیه ای اعلام نمود: شب گذشته جلسه‌ای با حضور رییس سازمان هواپیمایی کشوری، مدیرعامل ایران ایر و مسئولان عامل وب‌سایت‌های اینترنتی علی‌بابا، فلایتیو، قاصدک و علاوه بر این مدیر انجمن VC ایران ( انجمن صندوق‌های خطر پذیر) برگزار شد. این جلسه در جهت شفاف‌سازی سبب عدم همخوانی نرخ بلیت هواپیما بین وب‌سایت‌های اینترنتی فروش بلیط و هواپیمایی ایران ایر برگزار و اعلام شد که به سبب محدودیت‌های فنی وب‌سرویس ایرلاین‌ها از بابت تعداد تراکنش، سایت‌ها اقدام به حفظ (کش) اطلاعات قیمتی کرده که بنابراین در مواردی عدم تطابق نرخ بلیت هواپیما رویت شده بود.

با این وجود مسئولان سایت‌های اینترنتی با اشاره به محدودیت‌هایی که در تمام دنیا برای فروش اینترنتی بلیت هواپیما وجود دارد و علاوه بر این با توجه به استانداردهای این صنعت به نتیجه های مشترکی رسیدند. سر انجام قرار شد که با مشارکت تیم آی تی ایران‌ایر و تیم‌های فنی سایت‌های اینترنتی، راهکاری برای تطابق قیمت‌های لحظه‌ای ایران‌ایر با نرخ نمایش داده شده در سایت‌ها پیدا گردد.

این مطلبو از دست ندید!  میزبانی ایرانشهر از ۱۵ هزار مخاطب

حال با توجه به توضیح محدودیت‌های فنی موجود، مشخص گردید که گرانفروشی از جانب سایت‌های فروش اینترنتی نبوده هست."