گروه: بلیط
تاریخ: ۱۷:۱۹ :: ۱۳۹۷/۰۵/۲۲
بوشهر| فرودگاه ها دخالتی در تعیین نرخ بلیت هواپیما ندارند

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از بوشهر، ، نهایت دهقان منشادی ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با اشاره به جابه‌جایی فرودگاه بوشهر گفت: طرح انتقال این فرودگاه از سال ۸۵ مورد توجه جای گرفت که با تخصیص زمین به شرکت فرودگاهها عملیاتی اجرایی آن شروع می‌شود. وی با […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از بوشهر، ، نهایت دهقان منشادی ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با اشاره به جابه‌جایی فرودگاه بوشهر گفت: طرح انتقال این فرودگاه از سال ۸۵ مورد توجه جای گرفت که با تخصیص زمین به شرکت فرودگاهها عملیاتی اجرایی آن شروع می‌شود.

وی با بیان اینکه جابه‌جایی فرودگاه با هدف آزاد سازی زمین‌ها برای توسعه شهر بوشهر انجام می‌شود تصریح نمود: با توجه به اینکه ۳۵۰ هکتار زمین در اختیار فرودگاه و ۲هزار هکتار زمین در اختیار پایگاه هوایی بوشهر است باید این انتقال به طور همزمان صورت پذیرد.

مدیرکل فرودگاه‌های استان بوشهر رفاه حال مسافران را مهم‌ترین برنامه فرودگاه دانست و تاکید کرد: در این راستا میزان پروازها، رشد مسافر و بار به ترتیب در استان بوشهر در سال گذشته ۲۸، ۲۳ و ۲۱ درصد نسبت به سال ۹۵ رشد داشته است.

دهقان منشادی از ۸۲ پرواز از فرودگاه بوشهر در این هفته اطلاع داد و بیان کرد: در هفته جاری ۶۲ پرواز معادل ۷۵ درصد آن به تهران، هشت پرواز معادل ۱۰ درصد به مشهد، ۶ پرواز به خارگ، چهار پرواز به اصفهان و ۲ پرواز به شیراز  از طریق فرودگاه بوشهر صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه پرواز از بوشهر به ابزار ۶ شرکت هواپیمایی ایران ایر، زاگرس، ماهان، قشم ایر و کارون  انجام شده اضافه کرد: چهار شرکت هواپیمایی کاسپین، آتا، تابان وسپهران پروازهای آنان باطل گردیده است.

مدیرکل فرودگاه‌های استان بوشهر با اشاره به فروش ۷۷ درصد بلیط  پرواز بوشهر به تهران به طور سیستمی اضافه کرد: شرکت هواپیمایی قشم ایر تنها شرکتی است که در استان به طور چارتری بلیط می‌فروشد و ۲۳ درصد پروازهای تهران را دربردارنده می‌شود.

این مطلبو از دست ندید!  آشنایی با ۵ مورد از بهترین شیرینی‌ فروشی‌های معروف تبریز

دهقان منشادی با اشاره به اجرای طرح‌های زیرساختی در فرودگاه بوشهر بیان کرد: سامانه مدرن ناوبری در فرودگاه بوشهر با ۶۰ میلیارد ریال ارزش اجراء گردید و این در حالی است برای بالا بردن حجم پارکینگ هواپیمایی به ۲ برابر طرح‌هایی اجرا شده است.

وی از ایجاد امکان پارک ۶ هوایپما به طور همزمان در فرودگاه بوشهر اطلاع داد و اضافه کرد: در این زمینه ارزشمند ۶۰ میلیارد ریال محل پارکینگ هواپیما در فرودگاه بوشهر گسترش یافت که امکان پارک ۶ هوایپما به طور همزمان فراهم شده است.

مدیرکل فرودگاه‌های استان بوشهر بهسازی باندهای پروازی و ترمینال‌ها، عرضه تعلیم خلبانی فوق سبک، راه اندازی شرکت خدمات هندلینگ با همکاری بخش خصوصی با امکانات سبز برقی را از  دیگر طرح‌های فرودگاهی استان در سال گذشته عنوان نمود.

دهقان منشادی با اشاره به افزایش تعداد ایرلاین‌ها با هدف جذب توریسم و گردشگر در فرودگاه بوشهر بیان کرد: در زمینه عرضه خدمات دیگر فرودگاهی دومین سمیلاتور کشور در فرودگاه بوشهر راه‌اندازی گردید.

مدیرکل فرودگاه‌های استان بوشهر با تاکید بر همکاری و همکاری شرکتهای هواپیمایی با شرکت فرودگاهی بوشهر گفت: با توجه به اینکه شرکت فرودگاه‌های کشور درآمد هزینه است شرکت‌های هواپیمایی باید در این بخش همکاری لازم را دارا باشند.

دهقان منشادی با تاکید بر پرداخت مطالبات و بدهی‌های فرودگاه بوشهر اضافه کرد: شرکت هواپیمایی ایران ایر ۶۰ میلیارد ریال به شرکت فرودگاه‌های استان بوشهر بدهکار است و پرداخت این بدهی در بالا بردن سطح خدمات فرودگاهی و سرویس دهی مناسب به مردم مؤثر است.