گروه: آشپزی
تاریخ: ۱۷:۴۱ :: ۱۳۹۷/۰۳/۲۹
به چه سبب نباید آب برنج را دور بریزیم+ طرز تهیه آب برنج مفید

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از  گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اما آیا می دانستید که آب برنجی که دور می ریزید چه خواص خارق العاده ای دارد؟در ادامه مطلب الودکتر با خواص آب برنج آشنا گردید خواص آب برنج اما آیا می دانستید که آب برنجی که دور می ریزید چه خواص […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از  گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اما آیا می دانستید که آب برنجی که دور می ریزید چه خواص خارق العاده ای دارد؟در ادامه مطلب الودکتر با خواص آب برنج آشنا گردید

خواص آب برنج

اما آیا می دانستید که آب برنجی که دور می ریزید چه خواص خارق العاده ای دارد؟در ادامه مطلب الودکتر با خواص آب برنج آشنا شویدخواص آب برنج تنها برای زیبایی پوست و مو نیست لکن به سبب دارابودن ویتامین ها و املاح معدنی آب برنج برای تامین انرژی و تقویت دستگاه گوارشی سفارش می گردد.

بیشتربخوانید :خوب ترین و بدترین مواد غذایی برای گوارش را بشناسید

یکی از همین مواد درمانی که خیلی از ما قدرش را نمی دانیم آبی هست که برنج در آن جوشیده هست و آن را آبکش کرده، دور می ریزیم.

آب برنج سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی

آبی که برنج در آن جوشیده و پخته هست را دور نریزید.

جلوگیری از پیری پوست صورت با آب برنج

باید بگوییم که آب برنج در بر دارنده میزان بسیاری «اینوزیتول» هست. توجه دارا باشید که با استفاده آب برنج پوست صورتتان باطراوت تر و محکم تر شده و خاصیت ارتجاعی آن زیادتر می گردد.

آب برنج مرجع خوب انرژی

آب برنج بسیار انرژی زا هست. توجه دارا باشید که پزشکان آب برنج را برای خانم های شیرده نیز سفارش می کنند چون موجب تحریک ترشح شیر مادر می گردد. از این آب برای اکتساب انرژی پس از بیماری، هضم راحت غذا و بهبودی وضع تان استفاده کنید

تقویت دستگاه گوارش با آب برنج

از این آب برای اکتساب انرژی پس از بیماری، هضم راحت غذا و بهبودی وضع تان استفاده کنیدآب برنج به هضم غذا کمک می کند. این نوشیدنی علاوه بر این برای مبارزه با اسهال و تامین دو مرتبه آب بدن موثر هست. نتیجه های پژوهشی که در سال ۱۹۹۵ در مجله علمی The Lancet به چاپ دست یافته هست نشان می دهد که برنج و به ویژه آب برنج برای معالجه اسهال موثر هست. برای این کار لازم هست که ۳۰ گرم برنج را به مدت حدود ۳۰ دقیقه در آب بجوشانید. پس از آن آن را آبکش کرده و میل کنید.

این مطلبو از دست ندید!  کیک شکلاتی را در پوست پرتقال سرو کنید!

فواید آب برنج برای پوست

آب برنج در بر دارنده «اسید پاراآمینوبنزوئیک» هست و این عنصر مفید در تمام فرآورده ها آرایشی بهداشتی محافظتی نور آفتاب وجود دارد. سفارش می کنیم علاوه بر نوشیدن آب برنج از آن به عنوان ماسک روی پوستتان نیز استفاده کنید. .

خواص دیگر آب برنج

تنظیم کننده دمای بدن

تاثیر آن در مبارزه با سرطان

معالجه و پیشگیری از یبوست

پیشگیری از ورم معده

برای داشتن موهای سالم و درخشان

تقویت کننده بدن

برای تنگ کردن منافذ باز پوست

 

طرز تهیه آب برنج مفید:احتمالا شما برنج را از قبل با نمک فراوان خیس می کنید. بنابراین ممکن است آب متاثر از جوشیدن این برنج شور باشد. در این صورت خوب تر هست دست به کار شده و خودتان آب برنج ویژه تهیه کنید. ۳۰ ۳۰ گرم برنج را در به مدت نیم ساعت در یک لیتر آب بجوشانید. در ظرف را بگذارید تا آب آن بخار نشود. برنج را آبکش کنید و آب آن را نگه دارید. توان دارید اندکی عسل و دارچین به این آب اضافه کرده و میل کنید.آب برنج برای تمام اعضای خانواده مفید هست.

مرجع: الودکتر