تاریخ: ۱۴:۰۶ :: ۱۳۹۶/۰۷/۰۴
به روز رسانی مک او اس High Sierra

گروه فناوری _ بالاخره انتظارات کاربران مک بوک به پایان رسید و آخرین نسخه سیستم عامل دسکتاپ اپل، موسوم به macOS High Sierra در قالب یک به روز رسانی رایگان منتشر شد. برای دریافت این به روز رسانی می توانید همین حالا به اپ استور مک مراجعه کنید. به گزارش راهنمای سفر من به نقل […]

گروه فناوری _ بالاخره انتظارات کاربران مک بوک به پایان رسید و آخرین نسخه سیستم عامل دسکتاپ اپل، موسوم به macOS High Sierra در قالب یک به روز رسانی رایگان منتشر شد. برای دریافت این به روز رسانی می توانید همین حالا به اپ استور مک مراجعه کنید.

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از بولتن نیوز وبه نقل از دیجیاتو ، تمام دیوایس های مک که از سال ۲۰۱۰ به بعد تولید شده اند با این به روز رسانی سازگاری داشته و قادر به دریافت آن هستند. همچنین بعضی مک بوک ها و آی مک های سال ۲۰۰۹ به بعد هم می توانند High Sierra را اجرا کنند.

گفتنی است که این به روز رسانی تغییرات ظاهری زیادی را برای سیستم عامل مک به ارمغان نیاورده، اما از لحاظ نرم افزاری آن را اندکی بهینه تر کرده است. مک او اس High Sierra فایل سیستم جدیدی را به کاربران مک بوک و آی مک معرفی کرده که اپل آن را Apple File System یا به اختصار APFS نام نهاده است.

آخرین نسخه سیستم عامل دسکتاپ اپل از استاندارهای HEIF و HEVC (یا همان H.265) برای عکس ها و ویدیوها پشتیبانی به عمل می آورد، و می تواند بدون مصرف زیاد رم ویدیوهای ۴K را به راحتی پخش نماید.

به روز رسانی مک او اس High Sierra

البته در این به روز رسانی تغییرات ریز و درشت دیگری هم در اپلیکیشن های مک صورت گرفته که از جمله آن ها می توان به ارائه ابزار ویرایشی جدید برای اپلیکیشن Photos، جلوگیری از پخش خودکار ویدیوهای تبلیغاتی در مرورگر سافاری و ارائه سیستمی جدید به نام Intelligent Tracking Prevention اشاره کرد که می تواند جلوی ردیابی کاربران مک توسط نهادهای تبلیغاتی را تا حد زیادی بگیرد.

همچنین بد نیست بدانید که در مک او اس High Sierra سیری دارای صدای طبیعی تر و انسان گونه تری شده و اپلیکیشن Notes هم امکان سنجاق کردن یادداشت ها را به کاربران ارائه کرده است.