تاریخ: ۱۲:۱۸ :: ۱۳۹۶/۱۰/۲۶
به رشد قد کودکتان توجه کنید/ فرزندتان را در فعالیت های گروهی شرکت دهید

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه بهداشت و معالجه خبرگزاری فارس، کورش صمدپور، متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت: منحنی رشد که در حقیقت شناسنامه تندرستی کودک هست به والدین مساعدت می کند تا طبق آن تغذیه و رشد کودک را کنترل نمایند، به طور کلی اگر منحنی رشد کودک صعودی باشد، […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه بهداشت و معالجه خبرگزاری فارس، کورش صمدپور، متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت: منحنی رشد که در حقیقت شناسنامه تندرستی کودک هست به والدین مساعدت می کند تا طبق آن تغذیه و رشد کودک را کنترل نمایند، به طور کلی اگر منحنی رشد کودک صعودی باشد، روند رشد او مطلوب هست و در حقیقت نگرانی های والدین با بررسی این منحنی رفع خواهد گردید.

وی در ادامه گفته بود: ثابت ماندن وزن فرزند در یک خط از منحنی حاکی این مسئله هست که کودک دچار مشکل شده هست، اگر منحنی وزن کودک نزولی باشد، حاکی مشکل جدی تر هست. منحنی رشد قدی در حالیتکه افقی و نزولی باشد، نشان‌دهنده این هست که سوءتغذیه مدت زمان طولانی برای کودک ایجاد شده هست و باید توسط یک متخصص تغذیه یا پزشک اطفال بررسی گردد.

صمدپور دنبال کرد: قد پایانی کودک منسوب به عوامل مختلفی نظیر ارث ، میزان فعالیت بدنی، کیفیت برنامه غذایی و وضع سلامتی کودک هست، که هیچ یک ازاین عوامل یک تنه حیاتی قد پایانی فرزند شما نمی باشد.
وی در ادامه تاکید کرد: اگر در خانواده ای قد پدر و مادر متوسط یا کوتاه هست با تغذیه و ورزش مناسب بخصوص پیش از بلوغ کودک توان دارد قد بلند تری نسبت به پدر و مادر خود داشته باشد.

آخر هفته را خانوادگی کوه بروید یا ورزشهای دسته جمعی انجام دهید یا هر فعالیتی بدنی که فرزند نتان لذت می برد؛ ویزیت های با نظم پزشکتان جهت بررسی کودکتان را فراموش نکنید.