تاریخ: ۸:۵۸ :: ۱۳۹۶/۱۲/۱۸
به دیدن سمنان برویم

سرویس سبک زندگی فردا:  به نقل از بیتوته طبیعت بکر و دست نخورده استان سمنان یک تنه در شهرستان‌های این استان نیز جالب توجه هست، به طوریکه با سفر به شهر سمنان و پس از آن به شهمیرزاد و مهدیشهر می‌توان تجربه دو آب و هوای متمایز را با طی کمتر از ۲۰ کیلومتر داشت. در […]

سرویس سبک زندگی فردا:  به نقل از بیتوته طبیعت بکر و دست نخورده استان سمنان یک تنه در شهرستان‌های این استان نیز جالب توجه هست، به طوریکه با سفر به شهر سمنان و پس از آن به شهمیرزاد و مهدیشهر می‌توان تجربه دو آب و هوای متمایز را با طی کمتر از ۲۰ کیلومتر داشت. در شهرستان شاهرود نیز که “جنگل ابر” در شهرستان شاهرود نیز که “جنگل ابر” آن زبانزد همه هست، می‌توان در منطقه های رضا آباد و خارتوران، طی مسیر در منطقه های کویری را تجربه نمود.

 

به دیدن سمنان برویم

شهرستان گرمسار شهر خورشید تابان نیز با جاده سنگفرش که یادگار گذشتگان و مسیر تاریخی ابریشم هست، جاذبه‌های بسیاری دارد. شهرستان دامغان نیز با چشمه علی، انگورستانی و… .. را دارید، سفر به استان سمنان گزینه شایسته ای برای عزیمت هست.

چشمه‌های آبگرم

چشمه‌های آبگرم در ۲۱ کیلومتری شمال غرب سمنان و ۱۸ کیلومتری غرب شهرستان مهدیشهر قرار دارند.

پیغمبران

در شمال شرق شهر سمنان منطقه زیارتی و سیاحتی” پیغمبران” در شمال شرق شهر سمنان منطقه زیارتی و سیاحتی” پیغمبران” قرار دارد، مقبره پیغمبران در قله کوهی به همین اسم در ۲۱ کیلومتری جاده کلیدی تهران – مشهد در نزدیکی سمنان واقع شده هست. طبق اطلاعات موجود در این مقبره “سام” و “لام”

آهوان

آهوان در حدود ۳۰ کیلومتری سمنان و ۷۸ کیلومتری غرب دامغان واقع شده هست. در اطراف آهوان چند روستای پایکوهی سرشناس به “کلاته” در کنار جاذبه‌های طبیعی، وجود دو کاروانسرا یا رباط تاریخی به اسم “رباط سنگی انوشیروانی” و “کاروانسرای پادشاه عباسی”

بسطام

شهر “بسطام” زادگاه و محل آرامگاه عارف بزرگ “بایزید بسطامی ” شهر “بسطام” زادگاه و محل آرامگاه عارف بزرگ “بایزید بسطامی ” دومین شهر نمونه گردشگری استان سمنان هست که در ۶ کیلومتری شاهرود واقع شده و در مسیر جاده شاهرود- آزادشهر قرار دارد. این شهر دارای جاذبه‌های گردشگری تاریخی، طبیعی، عرفانی و مذهبی من جمله آستان مقدس”امامزاده محمد (ع) ”

جنگل ابر

جنگل زیبا و خوش آب و هوای “ابر” جنگل زیبا و خوش آب و هوای “ابر” در ۴۵ کیلومتری شمال شرق شاهرود از جنگل‌های بکر و زیبای استان سمنان هست. این جنگل در زمره جنگل‌های هیرکانی کشور هست و به سبب اینکه فضای جنگل را پوششی از ابر فرا می‌گیرد، جنگل ابر نامیده می‌شود. ارتفاع زیاد جنگل از سطح دریا، پایین بودن درجه حرارت در فصل گرما، وجود چشمه سار‌های زیاد و پوشش جنگلی متنوع از ویژگی‌های این جنگل هست.

این مطلبو از دست ندید!  عکسی زیبا از طبیعت خلخال

جنگل اولنگ

جنگل “اولنگ” جنگل “اولنگ” در ۸۵ کیلومتری شمال شاهرود واقع شده هست. این جنگل دارای درختان جنگلی متنوع و تنوع جانوری هست.

جنگل دشت شاد

جنگل “دشت شاد” جنگل “دشت شاد” در ۱۸۰ کیلومتری شمال شرق شاهرود واقع شده هست، تنوع گونه‌های جنگلی، طبیعت و چشم انداز زیبا از ویژگی‌های این منطقه به شمار می‌رود.

جنگل و آبشار اسم نیک

جنگل‌های “اسم نیک” جنگل‌های “اسم نیک” و حسین آباد در حوزه استحفاظی شهرستان شاهرود و در آبریز شمالی استان قرار دارند. وقوع این منطقه در مجاورت چند منطقه نمونه دیگر بر جذابیت آن افزوده هست.

زیستگاه توران

مجموعه “توران” این منطقه در قسمت جنوبی جاده تهران – مشهد و در قسمت شمال شرقی دشت کویر قرار دارد. این منطقه پس از پناهگاه حیات وحش “نایبندان”، این منطقه پس از پناهگاه حیات وحش “نایبندان”، دومین منطقه بزرگ تحت مراقبت سازمان محیط زیست کشور هست.

مُجن و آبشار تنگه داستان

شهر “مجن” شهر “مجن” در فاصله ۳۵ کیلومتری غرب شاهرود و در منطقه‌ای کوهستانی واقع شده هست. تنگه سرشناس “داستان” تنگه سرشناس “داستان” در فاصله ۱۰ کیلومتری شهر مجن قرار گرفته که آبشار این تنگه در زمره جاذبه‌های طبیعی شهرستان شاهرود شمرده می‌شود. پوشش گیاهی و جانوری متنوع و آب و هوای مطلوب از جاذبه‌های گردشگری این منطقه هست.

همچنین، شهر مجن به عنوان یک منطقه تاریخی در دامنه کوه‌های البرز با ویژگی‌های منحصر به فرد و معماری خاص به عنوان “ماسوله کویر”

خوش ییلاق

پناهگاه حیات وحش “خوش ییلاق” پناهگاه حیات وحش “خوش ییلاق” در شمال شرقی شهرستان شاهرود قرار دارد. زیستگاه‌های جانوری و پوشش گیاهی این منطقه بسیار متنوع هست.

فرحزاد، تاش و چشمه هفت رنگ

منطقه “فرحزاد”، “تاش” و “چشمه هفت رنگ” منطقه “فرحزاد”، “تاش” و “چشمه هفت رنگ” در شهرستان شاهرود واقع شده هست. چشمه هفت رنگ به سبب تنوع رنگ آب چشمه‌های جاری از مواد معدنی با خواص درمانی، از دیرباز مورد توجه اهالی منطقه بوده هست. دلیل نامگذاری این منطقه به اسم “فرحزاد” دلیل نامگذاری این منطقه به اسم “فرحزاد” به سبب سرسبزی مزارع و باغ‌های مثمر منطقه هست.