تاریخ: ۱۴:۲۹ :: ۱۳۹۷/۰۸/۲۲
به به؛ الزام اذن از شوهر برای کوهنوردی در…

خبرگزاری ایرنا: هیات کوه‌نوردی خراسان‌رضوی در بخشنامه‌ای به باشگاه‌های استان اعلام نمود که اذن همسر بانوان متاهل و اذن ولی بانوان مجرد و زیر ۲۰ سال برای شرکت در برنامه‌های طبیعت‌گردی و کوه‌نوردی الزامی هست. این بخشنامه به باشگاه های کوهنوردی ابلاغ شده هست و در آن آمده هست: ««گسترش روزافزون فعالیت های به اصلاح […]

خبرگزاری ایرنا: هیات کوه‌نوردی خراسان‌رضوی در بخشنامه‌ای به باشگاه‌های استان اعلام نمود که اذن همسر بانوان متاهل و اذن ولی بانوان مجرد و زیر ۲۰ سال برای شرکت در برنامه‌های طبیعت‌گردی و کوه‌نوردی الزامی هست.

این بخشنامه به باشگاه های کوهنوردی ابلاغ شده هست و در آن آمده هست:

««گسترش روزافزون فعالیت های به اصلاح ورزشی با عنوان های تورهای طبیعت گردی، کوه پیمایی و … .. صورت می گیرد، منتج به ارتباطات غیراخلاقی و غیر شرعی مردان و بانوان گردیده و فرهنگ و ریشه اصیل ایران، اسلامی و بنیان خانواده ها را هدف قرار داده هست.»

»در بند دوم این بخشنامه اعلام گردیده: «در جهت رعایت ماده ۱۱۰۵ قانون مدنی و نیز فتاوای علمای دین، برای صیانت از بنیان و اساس خانواده ها، اذن همسر برای شرکت خانم های متاهل و اذن ولی قهری برای خانم های مجرد و نوجوانان تا سن ۲۰ سال الزامی هست.»

به به؛ الزام اذن از شوهر برای کوهنوردی در خراسان رضوی

این مطلبو از دست ندید!  نمایی از طبیعت بهاری در روستای غیاث‌آباد + تصاویر