تاریخ: ۲۱:۰۹ :: ۱۳۹۷/۰۴/۲۸
بهشت روزهای گرم باغرود نیشابور

سرویس سبک زندگی فردا: در امتداد جاده نیشابور به مشهد وقتی به میدان باغرود می‌رسید، درجهت شمال اتوبانی ۱۰ کیلومتری شما را به دروازه باغرود هدایت می‌کند به به صورتی که بعد از گذر از این دروازه، مسیر را ادامه دهید و یعد از گذار از کنار اردوگاه شهید رجایی به روستای باغرود وارد گردیده […]

سرویس سبک زندگی فردا: در امتداد جاده نیشابور به مشهد وقتی به میدان باغرود می‌رسید، درجهت شمال اتوبانی ۱۰ کیلومتری شما را به دروازه باغرود هدایت می‌کند به به صورتی که بعد از گذر از این دروازه، مسیر را ادامه دهید و یعد از گذار از کنار اردوگاه شهید رجایی به روستای باغرود وارد گردیده که جاده خاکی داخل روستا به دره باغرود منتهی می‌گردد. باغرود نیشابور منطقه‌ای با طراوت، سرسبز و دارای طبیعت منحصر به فرد هست که از این شهر حدود دوازده کیلومتر فاصله دارد و قسمت شمال شهر واقع شده هست. با دیجی چارتر جهت آشنایی زیادتر با باغرود نیشابور همراه باشید.

باغرود نیشابور به سبب موقعیت بسیار عالی ازنظرآب وهوا و مشرف بودن به شهر باعث شده تا جایگاه ویژه‌ای داشته باشد. پوشیده از درخت هست و دارای رودی می‌باشد که در دره‌ای جریان دارد، درختانی که در این منطقه زیبا دیده می‌شود عموما درختان میوه از قبیل: گردو، چنار، گیلاس، سیب و چند نوع دیگر می باشند. این طبیعت محبوب از معروفترین جاذبه‌های گردشگری در این شهر یزرگ می‌باشد که در مسیر رسیدن به این منطقه ییلاقی می‌توانید شاهد روستای زیبای برف ریز و بعضی دیگر از روستا‌ها باشید.

در حالتی که از این شهر گذر کردید و از این مرکز گردشگری دیدن نکنید یک مجال بی مثل را از دست داده اید. علی رغم اینکه آبی بسیار گوارا در بخش جنوب غربی، آبشار چشمه‌ای نیز از دل سنگ می‌جوشد و دوستداران طبیعت و گردشگران می‌توانند از آن بهره ببرند بعد از تماشای آبشار و در امتداد آن به سمت غرب که مسیر آن توسط کوهنوردان بومی شهر نیشابور آماده شده هست گذر کنید، بعد از چند دقیقه پیاده روی به آبشار دوم نیز می‌رسید که این آبشار هم از نظر زیبایی و طراوت مثل آبشار اولی می‌باشد.

اهالی باغرود نیشابور اکثرا به کشاورزی مشغول می باشند و درآمد کلیدی آن‌ها نیز از این فعالیت تامین می‌گردد. به همین سبب باغ‌های سرسبزی در این ناحیه وجود دارد و خاک آن بسیار حاصلخیز هست. فعالیت‌های کشاورزی در منطقه باعث شده هست که به دامداری توجه کمتری گردد. اردوگاه شهید رجایی نیز که عده‌ای از ساکنین را در خود جای داده هست و در این مکان مشغول کار می باشند، به عنوان یک پادگان بزرگ نظامی و یک اردوگاه بین‌المللی گردشگری مدنظر داشته می‌شود که دارای ابزارها فرهنگی مثل کتابخانه، نمازخانه، سالن اجتماعات تابستانی، کارگاه‌های متفاوت مهارتی، سینما و رصدخانه هست، حجم پذیرش اردوگاه برای اردو‌های یک روزه ۵۰۰۰ نفر و اردو‌های چند روزه ۲۵۰۰ نفر می‌باشد.

این مطلبو از دست ندید!  تصاویری از طبیعت سرسبز و بهاری در روستای درکه

علاوه بر این دربردارنده ابزارها ورزشی از قبیل: زمین چمن، استخر شنا، دریاچه قایقرانی و سایر رشته‌های ورزشی می‌باشد. علاوه بر این ابزارها، سالن‌های پذیرایی، درمانگاه، فروشگاه، مهمانسرا و کمپ‌های تابستانی نیز در این مجموعه به چشم می‌خورد. باورتان نخواهد گردید که چه طور این همه زیبایی در یک منطقه زیبای کوهستانی که دارای کوه‌های سر به فلک کشیده هست، یکجا جمع شده هست.

همان طور که در بالا به آن اشاره کردیم، در مسیر منتهی به بباغرود نیشابور به روستایی به اسم برف ریز میرسید که آین روستا نیز از منطقه های دیدنی و باطراوت این منطقه می‌باشد که در میانه جاده و در سمت غربی آن واقع شده هست. روستایی که به دیده بان شهر نیشابور معروف هست، دارای منظره‌ای زیبا و دربردارنده عده ای چشمه آب و علاوه بر این آب و هوای مناسب و لذت قسمتی می‌باشد که آن هم از منطقه های گردشگری این شهر هست که می‌توان گفت: برف گیر‌ترین نقطه در نیشابور به شمار می‌آید و در نزدیکی دامنه جنوبی قله بینالود قرار گرفته هست.

در مسیر باغرود نیشابور و حتی پشت این اردوگاه نیز روستا‌های دیگری، چون دربهشت و … قرار دارند که دارای مناظر، زیارتگاه‌ها و مناطقی برای پیک نیک نمیروزی در فصل تابستان می‌باشند. برای مثال هفت غار، در حالتی که به کوهنوردی علاقه‌داشته باشید، یکی از قسمت‌هایی که دوستداران بسیاری برای دیدن این مکان دارد هفت غار هست که مثل برف ریز در میانه مسیر جاده باغرود واقع شده هست. در این روز‌های بسیار گرم و طاغت فرسای تابستان بد نیست سری به این منطقه بکر و خوش آب و هوا بزنید و از زیبایی هایش لذت ببرید.