۲۰ درصد اعتبارات اشتغال مددجویان بهزیستی همدان جذب شد

0
اشتراک

۲۰ درصد اعتبارات اشتغال مددجویان بهزیستی همدان جذب شد

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از همدان سروش رهبر بعداز ظهر امروز در کارگروه اشتغال شهرستان همدان در رابطه با شرح وظایف این سازمان اظهار داشت: پیشگیری از معلولیت با غربالگری‌های لازم و و پیشگیری از اعتیاد از جمله وظایف مهم سازمان بهزیستی است.

وی با اشاره به دیگر خدمات بهزیستی بیان کرد: درمان اعتیاد در کمپ‌های و ارائه خدمات مشاوره در دفاتر مشاوره دولتی و مشاوره خصوصی تلفنی با عنوان "صدای مشاوره" با شماره تماس ۱۴۸۰ از دیگر خدمات اداره بهزیستی است.

رئیس بهزیستی شهرستان همدان  با بیان اینکه که گروه‌های هدف بهزیستی گروه‌های معلولین جسمی، ناشنوایان، زنان سرپرست خانوار، معتادین بهبود یافته و کودکان بالای ۱۸ سال هستند عنوان کرد: بهزیستی شهرستان دارای ۲۰۰ مرکز خصوصی است که امسال ۱۶۹ نفر ازبیمه خویش‌فرمایی یا کارفرمایی ما استفاده کردند.

رهبر اظهار داشت: از اعتبارات ابلاغی امسال که ۲ میلیارد ۲۰۰ میلیون تومان است که ما موفق به جذب ۲۰ درصد از این اعتبارات شده‌ایم و از تقاضا کنندگان تسهیلات بانکی می‌خواهیم که در صورت نداشتن ضامن برای دریافت تسهیلات به ما مراجعه کنند.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان همدان نداشتن ضامن، دیر ابلاغ شدن اعتبارات اشتغال، عدم آگاهی مدد جویان از کارهای بانکی، بروکراسی بانک‌ها و غیره را عامل کم جذب شدن اعتبارات اشتغال دانست.

وی با اشاره به اینکه مددجویان علاقمند نیستند از وام‌ها استفاده کنند و به مستمری اندک راضی هستند، بیان کرد: در حال حاضر مددجویان ۵۳ هزار تومان در ماه دریافتی دارند، در صورتی که براساس برنامه ششم توسعه، مددجویان باید یک سوم حقوق قانون کار دریافت کنند.

رهبر در پایان سخنانش تأکید کرد: در بیشتر مواقع مددجویان به همین میزان بسنده می‌کنند و دنبال اخذ تسهیلات اشتغال نیستند.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.