گروه: اخبار
تاریخ: ۱۵:۱۵ :: ۱۳۹۵/۱۲/۰۲
بهره برداری از المان میدان انقلاب و سردرباغ ملی

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از فارس، عیسی علیزاده در طرح استقبال از بهار ۹۶ بابیان اینکه سازمان زیباسازی همه ساله در حوزه تبلیغات فرهنگی و کارهای هنری و محیطی به موضوعات فنی و عمرانی و همچنین پیرایش شهر نیز توجه کرده و اقدامات متفاوتی را در این زمنیه به انجام رسانده است، […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از فارس، عیسی علیزاده در طرح استقبال از بهار ۹۶ بابیان اینکه سازمان زیباسازی همه ساله در حوزه تبلیغات فرهنگی و کارهای هنری و محیطی به موضوعات فنی و عمرانی و همچنین پیرایش شهر نیز توجه کرده و اقدامات متفاوتی را در این زمنیه به انجام رسانده است، گفت : رسالت اصلی ما ارتقای سیما و منظر شهری است. این در حالی است که امسال و در پایان سال همزمان با شهادت حضرت زهرا(س) که ازنیمه اسفندماه آغاز می شود برنامه هایی را در دستور کار قرارداده ایم. به طوری که این موضوع مقارن باولایت حضرت زهرا(س) و روز مادر و همچنین ۱۳ رجب در فروردین سال ۹۶ شده است که با توجه به این موضوعات برنامه ریزی های لازم رادر دستور کار قرار داده ایم.

به گفته وی تملک خانه مینایی در منطقه۱۱ و همچنین خانه عروسک در خیابان سی تیر در سال آینده انجام می شود .

علیزاده با بیان اینکه در منطقه ۱۲ تاکنون اقدامات خوبی در حوزه میراث فرهنگی انجام شده است، اذعان کرد : به همین منظور تفاهم نامه ای به امضا رسیده تا محدوده عودلاجان و بازار تهران که دراختیار منطقه قرار دارد، زیباسازی شود که این موضوع درحوزه نماست. همچنین در خیابان ناصرخسرو و بهارستان فراتر از حوزه نماها حرکت کرده ایم به صورتی که طرحی برای بازار توسط بانک اطلاعاتی املاک میراثی برآوردهزینه شده و تنها مشکل اختلاف ورثه یا مشکل سندی این املاک است .

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری تهران با بیان اینکه مسابقات بین المللی قران کریم در فروردین ماه سال ۹۶ انجام می شود، تصریح کرد: فضاسازی و اطلاع رسانی در این حوزه با سازمان زیباسازی است و محتوا توسط سازمان اوقاف به ما ارایه خواهد شد.

وی با اشاره به پیرایش میدان انقلاب تا چهارراه ولیعصر(عج) اضافه کرد: المان میدان وجود دارد و تا پایان سال با استفاده از یک طرح ملی ، اسلیمی و اسلامی کاشی کاری خواهد شد به طریقی که کاشی کاری فیروزه ای و به همراه آبنمایی با ۲۲ فواره و با بهره گیری از ۲۲ بهمن ماه به پایان می رسد که هدف ما این است که با توجه به شلوغی این میدان آشفتگی بصری بیشتری را برای آن رقم نزنیم .

علیزاده در خصوص اینکه میدان ولیعصر(عج) نیز تا پایان امسال افتتاح می شود، خاطرنشان کرد : درسال آینده از طریق فراخوانی نسبت به سفارش المان این میدان نیز برنامه هایی در دستور کار قرارخواهد گرفت که پیش بینی می شود تا پایان سال ۹۶ این المان به پایان برسد. چرا که میدان ولیعصر ۱۳ متر عمق دارد و درشش ماه اولیه سال اینده باید طرح این المان تعیین تکلیف شود .

 

بهره برداری از سردرباغ ملی تا قبل از نوروز ۹۶

محمدخانی معاون فنی و عمرانی سازمان زیباسازی شهر تهران با بیان اینکه از کارهای شاخص امسال مرمت سردر باغ ملی است که ازبناهای قدیمی شهر تهران بوده و در دستور قرار دارد، تصریح کرد: این بنا به عنوان نمادی از دوره قاجار است که با دستور مستقیم شهردارتهران مرمت این بنا آغاز شده است. در حال حاضر نیز ۹۵ درصد آن به اتمام رسیده است و تنها بخشی از مبلمان داخلی بنا باقی مانده که انشالله تا پایان سال به اتمام خواهد رسید .

وی با اشاره به آبنمای موزیکال پارک ملت که درضلع شمال غربی این بوستان واقع شده است، خاطرنشان کرد: این آب نما در گذشته توسط یک شرکت چینی ساخته شد و در طول این سال ها مورد استقبال شهروندان قرار گرفت اما بعداز مدتی فرسوده شد که در حال حاضر به همت سازمان زیباسازی و مهندسان ایرانی این آبنما ترمیم شده و در نوروز ۹۶ آغاز به کار خواهد کرد.

 

برپایی جشنواره ملی نورآرایی در پایتخت

وی با بیان اینکه مرمت خیابان ناصرخسرو در سال جاری در دوفاز انجام شده، گفت : جداره های عمومی در فاز اول و مرمت هشت پلاک ارزشمند و ساختمان معروف این خیابان که شامل ساختمان صدراعظم ، تویسرکانی ، چهره نما ، برقعی ، ضیایی ، پاساژ جامعه ای، سرای زمرد و همچنین ساختمان بنیادشهید می شود.

محمدخانی با اشاره به بازپیرایی حدفاصل میدان فردوسی تا دروازه دولت که تا ۱۵ روز آینده به اتمام می رسد، یادآورشد: ضلع شمالی و جنوبی این محدوده بازسازی شده و همچنین نماها ، جداره ها و تابلو ها نیز در دستور کار قرار گرفت واین درحالی است که درادامه این پروژه از چهارراه ولیعصر (عج) تا میدان فردوسی نیز در مرحله اجرایی قرار گرفته است که تا سال آینده به اتمام می رسد. همچنین کار محدوده قبل از میدان انقلاب تا محدوده دروازه دولت تا پایان امسال به اتمام  می رسد .

این مطلبو از دست ندید!  نگاهی گذرا به مهمترین رویداد‌های سه شنبه ۲۹ مردادماه در مازندران

معاون فنی سازمان زیباسازی با اشاره به جشنواره ملی نورآرایی تصریح کرد:۶۰ اثر از میان ۱۱۰۰اثر برای ساخت المان های نوروزی با همکاری دانشگاه تربیت مدرس انجام شد که در نهایت در سطح شهر نصب می شوند . همچنین اجرای نورپردازی کاروان سرای سنگی ۱ و ۲ امسال به پایان رسید. نورپردازی ساختمان تئاتر شهر و نورپردازی میدان انقلاب تا پایان سال انجام می شود . این در حالی است که خانه فرهنگی کوثر که اولین ایستگاه قطار دودی است و همچنین ساختمان حسینیه ارشاد و همچنین نمای ساختمان کمیته المپیک نیز انجام می شود .

 

نصب مبلمان شهری در محور خیابان آزادی و خیابان انقلاب

وی با اشاره به اینکه در حوزه مبلمان شهری طرح های برگزیده دودوره قبل از دایره خلاق در دستور کار قرار گرفته اند ، اضافه کرد:از ۵طرح برگزیده در مناطق ۲۲ گانه طرح هایی را تکثیر میکنیم تا درمناطق نصب شوند .همچنین تجهیز مبلمان امام زاده صالح ، تالار وحدت تاخرداد ماه ۹۶ به پایان می رسد . این درحالی است که نمایشگاه مبلمان شهری و طرح های منتخب در پارک ملت ۱۳ نمونه بود که ۱۰ نمونه دیگر نی زبه آن اضافه میشود تا در پیاده روی پارک ملت نصب شوند .

محمدخانی در خصوص مبلمان شهری میدان محمدیه و میدان راه آهن که در فروردین ماه سال ۹۶ به اتمام خواهد رسید اضافه کرد: ۱۰۰ ست ۱۵ تایی وسایل تندرستی ورزشی به مناطق داده خواهد شد تا بخصوص در مناطق  جنوبی شهر تهران نصب شوند .

معاون فنی سازمان زیباسازی با اشاره به نصب ۸۴ ست بازی پلی اکیلنی وتجهیز وسایل ورزشی بوستان های جانبازان و معلولان در پایتخت اضافه کرد : محور خیابان آزادی و همچنین خیابان و میدان انقلاب به وسایل مبلمان شهری و همچنین سطح زباله ، نرده و نیمکت تجهیز میشود.

وی با اشاره به برپایی جشنواره مبلمان خلاق که امسال با محوریت کودک فعالیت خواهد داشت، اضافه کرد : پیش بینی می شود ۷۰۰ اثر به دست ما برسد که در نهایت ۵۰ اثر انتخاب می شود و ماکت ها ساخته شده است که در اخر نیز ۲۰ اثر انتخاب می شود و در پایتخت نصب خواهند شد .

محمدخانی درخصوص  مرمت کتابخانه باغ نگارستان اضافه کرد : در درون این باغ کتابخانه قدیمی پروین اعتصامی قرار دارد که این کتابخانه به صورت کامل بازسازی شد چرا که مطلق به اواخر دوره قاجار و دارای ۱۰۰سال قدمت بود.

 

برپایی جشنواره تخم مرغ های نوروزی برای سومین سال درتهران

موسوی معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان زیباسازی شهرتهران با اشاره به دیوار نگاری و نقاشی دیواری باموضوعات ارزشی و شهدا درسال ۹۵ اذعان کرد: به طور شاخص یادمان شهدای مدافع حرم انجام شدکه بدین منظور ۴ اثر انتخاب شد. که تا الان ۳ اثر در تقاطع خیابان کارگر و بلوار کشاورز ، میدان پاستور در منطقه ۱۱ ، دیوار نگاری سردار همدانی در منطقه ۱۹ انجام شده است و این در حالی است که اخرین اثر در منطقه ۱۴ به اجرا گذاشته می شود .

وی با اشاره به دیوارنگاری مدارس که با عنوان "ماه مهربانی" به مرحله اجرا گذاشته شده است، تصریح کرد: ۲۱۵ مدرسه شهر تهران دیوار نگاری شده اند که از این بین دیوار داخلی  59 مدرسه باموضوعات آموزشی در دست اقدام است که از این تعداد ۲۰ انجام شده است .

موسوی با اشاره به حوزه مجسمه سازی و اولین سمپوزیوم مجسمه سازی در شهر تهران تصریح کرد:مجموعه هنرهای شهری در رویداد بهارستان اجرا می شود که در آستانه سال جدید بیش از ۱۳۲۰ هنرمند دراین رویداد ثبت نام کرده اند که در نهایت اثر ۲۶۰ هنرمند موفق شدوارد مرحله نهایی شود و این درحالی است که حدود ۱۰هزار طرح به دبیرخانه رسیده بود .

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان زیباسازی شهرتهران با اشاره به جشنواره تخم مرغ های نوروزی که برای بار سوم در شهر تهران اجرایی می شود افزود: علیرغم اینکه این بخش یک بخش فانتزی است اما بیشترین درخواست رادراین بخش داشتیم که بسیاری از هنرمندان حرفه ای علاقه مند به مشارکت در این زمینه بودند .که در دو بخش حرفه ای و دانشجویی ۴۰۰اثر در ۲۱ و۲۲ اسفند ماه انجام می شود .و در نهایت در قسمت های مختلف شهر تهران نصب خواهند شد. همچنین رویداد "تهران شهر نقاشی" توسط ۱۱۱ هنرمند و با ۱۲۶ اثر بر روی ۱۲۶ جداره خلق خواهند شد .

وی با بیان اینکه ۳۵ مجسمه دیگر نیز در شهر تهران در استانه سال جدیدنصب می شوند، گفت: درختستان رویداددیگری است که توسط ۳۵ هنرمند بر روی درختان خشکیده خیابان ولیعصر طر ح هایی در اسفند ماه و دراستانه سال جدید به مرحله اجرا خواهد شد.