تاریخ: ۸:۵۰ :: ۱۳۹۶/۰۲/۲۷

حجت‌الاسلام رامین حسینی خورنژاد، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شبستر در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از آذربایجان‌شرقی، گفت: ارتقای سطح دانش و بینش قرآنی افراد جامعه، تلاش برای ریشه ‌کنی بی‌ سوادی قرآنی، گسترش آموزه‌های قرآنی بین خانواده‌ها و کاربردی نمودن آموزه‌های قرآن در زندگی مردم از اهداف تأسیس خانه‌های قرآن به شمار می‌آید. […]

حجت‌الاسلام رامین حسینی خورنژاد، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شبستر در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از آذربایجان‌شرقی، گفت: ارتقای سطح دانش و بینش قرآنی افراد جامعه، تلاش برای ریشه ‌کنی بی‌ سوادی قرآنی، گسترش آموزه‌های قرآنی بین خانواده‌ها و کاربردی نمودن آموزه‌های قرآن در زندگی مردم از اهداف تأسیس خانه‌های قرآن به شمار می‌آید.
وی، افزود: معارف والای قرآن کریم می‌تواند زندگی انسان را در مسیر تعالی قرار دهد که باید در راستای استفاده از تعالیم ارزشمند این کتاب گرانقدر کوشا باشیم.
حجت‌الاسلام حسینی خورنژاد، با اشاره به فضائل بهره گیری از معارف قرآن کریم خاطرنشان کرد: بهره‌گیری از معارف قرآن کریم زمینه ساز تحقق سبک زندگی اسلامی است و انسان می‌تواند با تمسک به این کتاب نورانی زندگی خود را در مسیر تقرب الی الله قرار دهد که ثمرات و برکات گرانقدری برای او دارد.
وی، از نقش خانه‌های قرآن در اشاعه فرهنگ قرآنی ادامه داد: خانه‌های قرآنی باهدف ترویج و اشاعه فرهنگ قرآنی در جامعه تشکیل شده و فعالیت می‌کنند.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شبستر یادآور شد: قرآن روح را پرورش می‌دهد و عمل به دستورات قرآن  مشکلات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی را برطرف خواهد کرد چرا که در این کتاب آسمانی، دستور زندگی ما در تمام اعصار و قرون تکرار شده است.
وی افزود: خانه‌های قرآن موجب توسعه فضاهای قرآنی کشور می‌شوند.
حجت‌الاسلام حسینی خورنژاد قرآن را بهترین هدایت کننده سعادت بشری دانست و تاکید کرد: قرآن کریم بهترین هدایت کننده سعادت بشری است که انسان می‌تواند در سایه بهره گیری از آن به مقام ارزنده‌ای دست پیدا کند.

این مطلبو از دست ندید!  تصویر/ طبیعتی شگت آور در لرستان